Nagrody PKO Banku Polskiego w 2021 r.

 • 2021-12-07

  PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Innowacja w procesach wewnętrznych” konkursu BAI Global Innovation Awards. Uznanie jury zyskał projekt trwałego nośnika wspierający rozwój bankowości elektronicznej opartej o technologię blockchain.

  Klienci PKO Banku Polskiego jako pierwsi na rynku otrzymali trwały nośnik 2.0, który umożliwia dostarczanie, obok dokumentów publicznych, także dokumentów prywatnych. Dzięki rozwiązaniu możliwe było odstąpienie od tradycyjnej formy wysyłki prawie 30 milionów dokumentów.

  BAI Global Innovation Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów. Jego organizatorem jest Bank Administration Institute (BAI) stowarzyszenie zrzeszające instytucje finansowe z całego świata.

  Więcej

 • 2021-11-25

  PKO Bank Polski został dwukrotnie wyróżniony w rankingu Best Digital Solutions for SMEs in the CEE region 2021. Został doceniony za cyfrowe rozwiązania kredytowe dla małych i średnich firm oraz bankowości online dla tego sektora.

  PKO Bank Polski jest liderem nowoczesnej bankowości. Efektywnie korzysta z najnowszych technologii, wychodzi poza standardowe usługi bankowe i kreuje nowe. Klientom z sektora MSP bank oferuje zdalny proces ubiegania się o pożyczkę i jej obsługę. Klienci firmowi PKO Banku Polskiego mogą bankować mobilne z IKO.

  Organizatorem rankingu jest SME Banking Club - międzynarodowy związek bankowców MŚP, którego celem jest szerzenie informacji dotyczących globalnych, regionalnych i lokalnych rozwiązań banków dla sektora MŚP. W ramach rankingu pod kątem kilkudziesięciu parametrów przeanalizowano oferowane przez banki z regionu CEE rozwiązania bankowości elektronicznej.

 • 2021-11-24

  PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Lider innowacyjności według firm IT”, w XVI edycji rankingu IT@Bank. Został doceniony za wyznaczanie kierunków rozwoju rozwiązań chmurowych w sektorze finansowym i publicznym, wdrażanie nowoczesnych technologii oraz wspieranie innowacyjności.

  Bank od lat kreuje i na dużą skalę udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne, wykorzystywane nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji publicznej. Współpracuje z czołowymi przedstawicielami rynku fintech. Wdrożył technologię blockchain w procesie potwierdzania autentyczności dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną. Jest również jednym z inicjatorów projektu Sandbox Blockchain, darmowej platformy biznesowo-technologicznej służącej akceleracji innowacyjnych rozwiązań blockchainowych.

  Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie m.in. instytucji finansowych, które według firm z obszaru nowych technologii, są najbardziej innowacyjne.

  Więcej

 • 2021-11-23

  PKO Bank Polski został finalistą tegorocznej edycji konkursu European Contact Centre and Customer Service Awards (ECCCSA). W kategorii Best Supporting Team doceniony został bankowy Zespół Robotyzacji Procesów.

  Aby usprawnić pracę oraz optymalizować koszty bank wdraża autorskie rozwiązania związane z robotyzacją procesów w technologii RPA (Robotic Process Automation). W efekcie stale rośnie liczba zadań zrealizowanych przez roboty. W ramach poddanych robotyzacji i automatyzacji procesów w pierwszym kwartale 2021 roku wykonano prace równe ekwiwalentowi 1,7 tys. pełnych etatów.

  European Contact Centre and Customer Service Awards to organizowany od pond 20 lat największy w Europie konkurs dla branży contact center i obsługi klienta. Jego celem jest upowszechnianie najlepszych praktyk związanych z obsługą klienta oraz transformacją biznesu.

 • 2021-11-15

  Rachunek PKO Konto za Zero zwyciężył w zestawieniu „Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań.”

  Ranking przygotowała redakcja portalu bankier.pl. Analizie poddała podstawowy darmowy rachunek banku, oceniając kategorie: opłata za kartę debetową oraz opłata z tytułu wypłat z bankomatów. 

  Więcej

 • 2021-11-02

  Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zostało liderem październikowego zestawiania najaktywniejszych brokerów na rynku akcji GPW.

  Dzięki transakcjom na kwotę ponad 10 mld złotych zdobyło 15,88 proc. udziałów w rynku wyprzedzając nie tylko polską ale i międzynarodową konkurencję. Październik 2021 był rekordowym miesiącem w historii Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

  Więcej

 • 2021-11-02

  W 14. edycji rankingu Top Marka PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii Banki. Został też Marką Marek, zajmując pierwsze miejsce w zestawieniu generalnym obejmującym 500 brandów z 50 branż.

  Siłę medialną marki PKO Banku Polskiego oceniona na 9 023 377 punktów. Wyliczono je na podstawie liczby publikacji (większa o ponad 300 tys. od liczby publikacji drugiego w zestawieniu banku), skuteczności dotarcia do odbiorcy oraz jakości komunikacji.

  Top Marka to największe badanie medialne w Polsce realizowane przez magazyn „Press” oraz Press-Service Monitoring Mediów. W tegorocznej edycji przeanalizowano ponad 108 mln publikacji prasowych, internetowych i postów w social mediach na temat 500 marek z 50 branż.

  Więcej

 • 2021-10-14

  W XVI edycji konkursu The Best Annual Report, PKO Bank Polski zdobył nagrodę „The Best of The Best”. Kapituła przyznała bankowi również dwie nagrody specjalne: za najlepszy raport w standardzie ESEF i najlepsze sprawozdanie o wynagrodzeniach.

  Raport banku utrzymał stały, wysoki poziom punktacji i kolejny rok z rzędu zajął miejsce w czołówce. W tej edycji konkursu eksperci po raz pierwszy ocenili sprawozdania o wynagrodzeniach oraz raporty roczne za zgodność z standardem ESEF, czyli jednolitym europejskim formatem raportowania. Sprawozdanie banku o wynagrodzeniach wyróżnia poziom szczegółowości i transparentność ujawnień oraz czytelność prezentowanych informacji. W kategorii ESEF raport banku zdaniem kapituły, może stanowić benchmark dla innych spółek z sektora instytucji finansowych.

  „The Best Annual Report” to konkurs organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Jego celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

  Więcej

 • 2021-10-07

  PKO Bank Polski po sesji z 6 października 2021 roku był spółką o największej kapitalizacji (czyli wartości wszystkich akcji) na GPW. Bank wyceniony został na 57,5 mld zł.

  Więcej

 • 2021-10-06

  Podatkowa Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego pod względem wartości zapłaconego w 2020 roku podatku CIT zajmuje drugą pozycję na liście dużych podatników podatku dochodowego, czyli firm, których przychód przekroczył 50 mln euro oraz podatników będących podatkowymi grupami kapitałowymi.

  Podmioty Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego prowadzące działalność na terenie Polski, za rok 2020, odprowadziły do budżetu państwa niemal 1,4 mld zł podatku CIT. Ponadto również, m.in. ponad 1 mld zł z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych, zwanego potocznie podatkiem bankowym i 225 mln zł podatku VAT. Sam bank, tylko z tytułu składki ZUS odprowadził do budżetu centralnego ponad 700 mln zł.

  Łącznie w latach 2016 - 2020 wysokość podatku dochodowego CIT wpłaconego do budżetu państwa przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego przekroczyła 7,1 mld zł.

  Więcej

 • 2021-09-28

  Jakub Papierski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi, honorowego wyróżnienia, którego ideą jest podkreślenie roli jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu - ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy.

  Jakub Papierski został doceniony za wkład w rozwój rynku kapitałowego i umiejętność budowania zespołów, których marką jest nie tylko profesjonalizm działania i osiąganie ambitnych celów, ale także wzajemne zaufanie. Uznany został za lidera zmiany, który swoją pracą i determinacją w samodoskonaleniu wskazuje drogę innym oraz promuje wysokie standardy działania rynku finansowego w Polsce.

  Nagroda stanowi formę upamiętnienia osoby i dzieła Patrona Fundacji im. Lesława A. Pagi. Jej laureatem jest m.in. Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego w latach 2009 - 2021.

  Więcej

 • 2021-09-09

  PKO Bank Polski otrzymał nagrodę Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2020 za znaczący wpływ na jakość oferty kulturalnej Lublina, w szczególności za finansowe wsparcie działalności Teatru Starego w Lublinie, w tym premiery spektaklu „Kimberly Akimbo”.

  Od lat PKO Bank Polski współpracuje z Teatrem Starym w Lublinie. Jest również mecenasem lubelskiego Centrum Spotkania Kultur. Bank wspiera też lubelską Filharmonię im. Henryka Wieniawskiego. Niezwykłą inicjatywą kulturalną na lubelskim rynku był też zrealizowany wspólnie z bankiem projekt Teatru Muzycznego w Lublinie „Opera na Prowincji”.

  Wspierając kulturę narodową PKO Bank Polski popularyzuje wartości, wpływa na pogłębienie wiedzy historycznej, utrwalenie tożsamości narodowej, a przede wszystkim wzmacnianie więzi i wrażliwości społecznej, zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnopolskim.

  Obejrzyj wideo Nagroda Miasta

  Więcej

 • 2021-07-01

  W raporcie Inteliace Research za 2020 rok, obejmującym 200 największych banków regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE), PKO Bank Polski jest największym pod kątem aktywów, których wartość wyniosła 75,7 mld euro.

  W zestawieniu wśród największych banków regionu, 23 jest obecnych w Polsce, 26 na Węgrzech, zaś 30 w Czechach. Sumarycznie, licząc według wartości aktywów, polskie banki są największe w regionie. Raport objął 15 krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 • 2021-06-30

  Gwiazda Bankowości

  W 7. edycji rankingu Gwiazdy Bankowości PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii Gwiazda Stabilności. Ponadto znalazł się w pierwszej trójce wyróżnionych w kategorii Gwiazda Innowacyjności. O pozycji banku zdecydowały wyniki finansowe oraz wdrożenia najnowszej technologii.

  Bank notuje nadwyżkę kapitałową, jedne z najniższych kosztów ryzyka w sektorze a także wysokie współczynniki płynności. Pozycja lidera sektora finansowego umożliwia bankowi podejmowanie kolejnych wyzwań biznesowych i rozwój inicjatyw technologicznych.

  Ranking Gwiazdy Bankowości organizuje „Dziennik Gazeta Prawna” wspólnie z firmą doradczą PwC. Banki oceniane są w kilku kategoriach m.in. za efektywność, obsługę klienta, wzrost, innowacyjności.

  Więcej

 • 2021-06-28

  JP Morgan

  PKO Bank Polski został wyróżniony przez globalny amerykański bank JP Morgan. Otrzymał nagrody US Dollar Clearing Award wręczane za płatności komercyjne oraz płatności międzybankowe, a także nagrodę Platinum Quality Recognition Award za całokształt wysokojakościowych rozliczeń międzynarodowych.

  Statuetki zostały przyznane za najwyższą jakość rozliczeń prowadzonych w dolarach amerykańskich w 2020 roku. Potwierdzają one czołową pozycję banku w zakresie bankowości korespondencyjnej.

 • 2021-06-23

  Filharmonia Narodowa w Warszawie uhonorowała PKO Bank Polski za zaangażowanie w realizację wydarzeń muzycznych oraz wspieranie realizacji programu artystycznego sezonów 2019/2020 i 2020/2021 w trudnym czasie pandemii.

  PKO Bank Polski od lat wspiera kulturę narodową, angażuje się w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz otacza opieką działalność instytucji kultury. Od dziewięciu lat bank jest Mecenasem Strategicznym Filharmonii Narodowej w Warszawie.  
  Mecenas Filharmonii Narodowej

 • 2021-06-22

  PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii bankowość 19. konkursu technologicznego „Gazety Bankowej” Lider Roku 2020. Kapituła doceniła migrację zasobów banku do chmury realizowaną w ramach Road to Cloud. Wyróżniony został Asystent głosowy banku. W kategorii ubezpieczenia i inne instytucje finansowe trzecie miejsce zajęła Platforma Automarket.

  Bank od lat kreuje i na dużą skalę udostępnia innowacje technologiczne, stosując zaawansowaną analitykę i rozwiązania chmurowe. W ubiegłym roku m.in. przeniósł do chmury 12 tysięcy terminali, na których pracują bankowi doradcy oraz udostępnił 13 tysiącom pracowników chmurowe narzędzie MS Teams. Trwa migracja do chmury serwisów www.pkobp.pl i iPKO oraz replatformizacja systemu kartowego.

  Więcej

 • 2021-06-22

  W 29. edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank 2021 PKO Bank Polski znalazł się na podium w kategorii duży bank komercyjny. O wysokiej pozycji zdecydowała analiza wskaźników obliczanych na podstawie danych podanych w ankiecie konkursowej, dotyczących m.in. wyników finansowych, efektywności operacyjnej, zdolność adaptacji do warunków panujących w czasie pandemii.

  PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów w 1 Q 2021 r. wyniosła 384 mld zł. Pandemia przyśpieszyła proces przechodzenia klientów na bankowość zdalną. W taki sposób z usług banku korzysta już blisko ¾ klientów. W czasie pandemii bank aktywnie włączył się w ratowanie polskich firm i tworzonych przez nie miejsc pracy. Wspólnie z KIR stworzył system do wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej PFR.

  Więcej

 • 2021-06-19

  PKO Bank Polski został uhonorowany statuetką Opery Śląskiej w Bytomiu w kategorii Mecenas. Nagroda została przyznana za wyróżniającą się działalność na rzecz teatru, promowanie jego wizerunku oraz wspieranie wydarzeń kulturalnych w regionie.

  PKO Bank Polski sponsorował 75. sezon jubileuszowy Opery Śląskiej w Bytomiu 2019-2020, mimo pandemii kontynuował współpracę w sezonie 2020-2021 i umożliwiał teatrowi prezentowanie programu artystycznego w sieci oraz w mediach.

 • 2021-06-08

  TBiały Listek CSR

  W X edycji rankingu Listki CSR „Polityki” PKO Bank Polski został doceniony za działania w obszarze zrównoważonego rozwoju, w tym inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ekonomicznym i społecznym skutkom pandemii oraz ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Otrzymał za to Biały Listek CSR.

  Ponadto został wyróżniony za zaangażowanie w projekt mamyklimat.pl.

  Zestawienie Listków CSR Tygodnika „Polityka”, przygotowywane jest przy merytorycznej współpracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmy Deloitte.

 • 2021-05-31

  PKO VISA Inifinite zwyciężyła w rankingu najbardziej prestiżowych, określanych mianem „czarnych” kart kredytowych, opublikowanym w miesięczniku Forbes. Oceniający zwrócili szczególną uwagę na podniesienie prestiżu karty w dobie pandemii dzięki utrzymaniu poziomu, polepszenie usług dodatkowych i warunków ubezpieczenia. Doceniono także nową formę karty, która od 2020 r. jest kartą metalową wykonaną ze stopu wolframu.

  Więcej

 • 2021-05-31

  Analitycy PKO Banku Polskiego po raz kolejny okazali się najlepsi w kraju w prognozowaniu ekonomicznym – wygrali Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics.

  Zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i zostali wyróżnieni w 4 szczegółowych kategoriach: inflacja, stopy procentowe, kurs walutowy oraz bilans płatniczy.

  Nagroda przyznawana jest w ponad 90 krajach na świecie na postawie oceny trafności prognoz najważniejszych wskaźników makroekonomicznych.

  Więcej

 • 2021-05-28

  Dobroczyńca Roku 2021

  Fundacja PKO Banku Polskiego została laureatem konkursu „Dobroczyńca Roku 2021” w kategorii Edukacja. Kapituła wyróżniała zaangażowanie Fundacji w działania Stowarzyszenia Siemacha i przekazanie blisko 1 mln zł m.in. na stworzenie platformy online umożliwiającej zajęcia edukacyjne, artystyczne oraz pomoc psychologiczną dla podopiecznych organizacji.

  Konkurs Dobroczyńca roku organizuje Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce promuje dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, jaki działania dobroczynne małych i średnich firm.

  Więcej

 • 2021-05-20

  PKO Bank Polski zajął 1. miejsce w dziewiątej edycji konkursu Best in Cloud. Jury doceniło migrację zasobów banku do chmury realizowaną w ramach Programu Transformacji Technologicznej Road to Cloud, oryginalność projektu, jego innowacyjność oraz efekty operacyjne. Szczególną uwagę zwrócono na skalę zmian, które – jak podano w uzasadnieniu – czynią z banku chmurowego giganta, awangardę chmurową w branży finansowej.

  Organizatorem konkursu Best in Cloud jest IDG Poland, wydawca magazynu „Computerworld”. Jego celem jest wskazanie organizacji wyróżniających się pod względem osiągnieć w zakresie zastosowań rozwiązań Cloud Computing oraz zarządzania IT z wykorzystaniem rozwiązań Cloud Computing.

  Więcej

 • 2021-05-04

  Zespół analiz ekonomicznych PKO Banku Polskiego zwyciężył w rankingu prognoz makroekonomicznych dla Polski przygotowanym przez londyński Consensus Economics (Forecast Accuracy Award 2020).

  Został doceniony za wysoką jakość prognoz gospodarczych oraz umiejętność identyfikowania trendów kluczowych wskaźników dla Polski w 24-miesięcznym cyklu prognozowania.

  Więcej

 • 2021-04-22

  Złoty Bankier 2021

  W rankingu Złoty Bankier 2021 PKO Bank Polski został liderem w kategorii social media. Za spot reklamowy „Pytamy w najlepsze” oraz wsparcie społeczne udzielane w dobie pandemii był również nagrodzony.

  Wszystkie te wyróżnienia zdobył w kategoriach ocenianych zarówno przez ekspertów jak i internautów. Świadczy to o efektywności działań i komunikacji banku, aktywnej interakcji i skutecznym tworzeniu więzi między marką a klientem. Organizatorami rankingu są Bankier.pl i „Puls Biznesu”, a partnerami merytorycznymi – Kantar i Obserwatorium.biz.

  Więcej

 • 2021-03-31

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowała Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego główną nagrodą Broker Roku 2020. Została ona przyznana za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot, a także za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW w minionym roku. Ponadto Biuro Maklerskie banku nagrodzono za najwyższy udział w obrotach sesyjnych akcjami na Głównym Rynku oraz za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst. Z kolei Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego otrzyma nagrodę za największą wartość portfela zamówień na produkty informacyjne zawierające dane GPW i BondSpot.

 • 2021-03-25

  PKO Bank Polski otrzymał cztery statuetki w 6. edycji rankingu Instytucja Roku. Nagrodzony został za bankowość internetową, zdalne otwieranie konta, działania podejmowane w walce ze społeczno-gospodarczymi skutkami pandemii oraz jakość obsługi w placówce. Ponadto 14 oddziałów banku wyróżniono certyfikatem Najlepsza Placówka Bankowa w Polsce.

  W okresie pandemii, PKO Bank Polski wspomaga klientów w codziennym bankowaniu. Wdrożył wiele zdalnych procesów, w IKO m.in. Asystenta głosowego, czy w iPKO m.in. otwieranie konta na selfie. Również pracownicy oddziałów PKO Banku Polskiego, stosując wymagane środki ostrożności, zapewniają ciągłość funkcjonowania banku i wysoką jakość obsługi. Bank nieustannie pracuje na zaufanie klientów. Aktywnie włączył się także w działania wspierające ochronę życia i zdrowia społeczności lokalnych w całym kraju oraz ograniczające wpływ pandemii na polską gospodarkę.

  „Instytucja Roku” to inicjatywa portalu Mojebankowanie.pl. Jej celem jest wyznaczanie nowych standardów jakości obsługi zgodnych ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Niezależni eksperci dokonują oceny proklienckich działań banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych i nagradzają je za kompleksowe podejścia do obsługi klienta.

  Więcej

 • 2021-03-25

  W Top 10 Rankingu Bankowa Innowacja Roku 2021 znalazło się najwięcej inicjatyw PKO Banku Polskiego. Asystent głosowy zajął 3 miejsce w zestawieniu, Autmarket - 5, a SIRA - 8. Punktacja w czołówce była wyrównana.

  PKO Bank Polski rozwija kanały zdalne, automatyzuje procesy, stosuje sztuczną inteligencję, blockchain, zaawansowaną analitykę danych i precyzyjnie personalizuje ofertę. Rozwiązania banku bazujące na najnowszej technologii z tego obszaru, doceniło jury organizowanego przez „Forbes” Rankingu Bankowa Innowacja Roku.

 • 2021-03-24

  Spółka PKO TFI została nagrodzona statuetką Byka i Niedźwiedzia w kategorii PPK Roku 2020, za efektywne zarządzanie najwyższą wartością aktywów zgromadzonych w PPK oraz Złotym Portfelem w kategorii funduszy rynku surowców za subfundusz PKO Akcji Rynku Złota.

  PKO TFI zarządza aktywami w ramach PPK sięgającymi blisko 34% rynku, a na koniec lutego 2021 r. było to 1,143 mld zł należące do ponad 540 tysięcy uczestników programu. PKO Akcji Rynku Złota wypracował w 2020 roku stopę zwrotu w wysokości 28,3%, co uczyniło go najbardziej zyskownym funduszem inwestycyjnym 2020 roku.

  Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet", od 27 lat, tworzy rzetelne zestawienia gospodarcze i na ich podstawie przyznaje statuetki Byków i Niedźwiedzi oraz Złote Portfele, honorując nimi liderów rynku kapitałowego w wielu kategoriach.

 • 2021-03-24

  Piotr Bujak, główny ekonomista PKO Banku Polskiego został nagrodzony statuetką Byka i Niedźwiedzia w kategorii Ekonomista Roku 2020.

  Nagroda jest efektem zwycięstwa zespołu, kierowanego przez Piotra Bujaka, w konkursie krótkoterminowych prognoz makroekonomicznych i finansowych Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet". To wyróżnienie dla zespołu, który tworzą: Marta Petka-Zagajewska, Marcin Czaplicki, Urszula Kryńska oraz Michał Rot.

  „Parkiet" od 27 lat tworzy rzetelne zestawienia gospodarcze i na ich podstawie przyznaje statuetki Byków i Niedźwiedzi oraz Złote Portfele, honorując nimi liderów rynku kapitałowego w wielu kategoriach.

  Więcej

 • 2021-03-17

  Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego został laureatem IX edycji Nagrody im. profesora Remigiusza Kaszubskiego. Kapituła przyznała prezesowi złotą statuetkę za kreowanie innowacji wykraczających poza tradycyjną bankowość, tworzenie przyjaznego i bezpiecznego banku w chmurze oraz zaangażowanie w cyfryzację życia społecznego.

  PKO Bank Polski wdraża transformację cyfrową opartą o najnowsze rozwiązania technologiczne. Niczym ośrodek innowacyjności na skalę całego polskiego sektora bankowego, tworzy i rozwija rozwiązania informatyczne, które później przyjmowane są jako standardy rynkowe jak np. możliwość założenia Profilu Zaufanego przez system bankowości elektronicznej, czy potwierdzenia cyfrowej e-Tożsamości za pomocą bankowego loginu i hasła w ramach usługi mojeID. Bank wspomógł również inicjatywy związane m.in. z cyfryzacją Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Narodowym Programem Szczepień przeciw Covid-19.

  Celem Nagrody im. profesora Remigiusza Kaszubskiego jest uhonorowanie osób, których działalność w dziedzinie bankowości elektronicznej zaznaczyła się w sposób szczególny.

  Więcej

 • 2021-03-08

  W Rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej 2021 r. znalazły się dwie przedstawicielki PKO Banku Polskiego.

  15. miejsce zajęła Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów, która w banku odpowiada za rozwój produktów w obszarze codziennego bankowania dla klientów indywidulanych. Ponadto, w ramach programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski, wspiera start-upy w zakresie wdrożeń́w banku.
  W zestawieniu na 17 pozycji znalazła się także Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii, odpowiadająca za portfolio projektów i wdrożenie transformacji cyfrowej w banku. Jest też członkinią PKO Corporate Venture Capital.

  Ranking najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej już po raz trzeci opublikował portal Cashless.pl. Znalazły się w nim kobiety, które nadają dynamikę rozwojowi płatności w Polsce oraz decydują o kierunku, w którym ta branża podąża.

  Więcej

   

 • 2021-03-08

  W rankingu Top 50 najbardziej wpływowych kobiet polskiego sportu 25. miejsce zajęła Aleksandra Kalinowska, ekspert w Departamencie Komunikacji Korporacyjnej w PKO Banku Polskim. Odpowiada za social media PKO Bank Polski Grajmy Razem oraz za współpracę z klubami ekstraklasy, mediami i spółką Ekstraklasa S.A.

  Ranking jest inicjatywą portalu Sport Marketing. Tegoroczna, pierwsza edycja obejmuje listę 50 kobiet czynnie uprawiających sport, zarządzających projektami sportowymi lub aktywnie je promujących.

  Więcej

 • 2021-03-04

  W 10. edycji konkursu Mobile Trends Awards, IKO - aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego wygrała w kategorii Nagroda Specjalna Internautów.

  Aplikacja IKO aktywowana została już ponad 5 mln razy. W 2020 roku klienci banku logowali się do niej, prawie 1,2 mld razy. IKO zapewnia nie tylko szybki i wygodny dostęp do operacji bankowych, ale daje też wiele praktycznych możliwości, m.in. opłacenie parkowania. Użytkownicy IKO doceniają w aplikacji m.in. innowacyjność, przyjazne rozwiązania oraz dynamiczny rozwój.

  Organizatorem konkursu Mobile Trends Awards jest ClickMaster Polska. Laureatów wskazuje kapituła konkursowa, w której skład wchodzą eksperci związani z branżą mobile. Specjalne nagrody przyznają także internauci.

 • 2021-02-25

  W Rankingu Private Banking w Polsce miesięcznika Forbes oferta Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego otrzymała 5 gwiazdek.

  Na tę maksymalną ocenę wpłynęły m.in. bankowa platforma do zakupu samochodów – Automarket, możliwość zdalnego otwierania rachunków inwestycyjnych w Biurze Maklerskim z wykorzystaniem usługi e-Podpisu mSzafir oraz rozszerzenie spektrum funduszy inwestycyjnych.

  Więcej

 • 2021-02-23

  KredoBank, spółka z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, zwyciężył w rankingu banków zagranicznych działających na Ukrainie organizowanym przez agencję Klub Finansowy. KredoBank zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bank detaliczny”.

  Został doceniony za najwyższy wzrost wartości kredytów w UAH dla osób fizycznych w okresie styczeń-listopad 2020 roku.

  Ranking Banki 2021 Klubu Finansowego został opracowany na podstawie danych sprawozdawczych opublikowanych przez Narodowy Bank Ukrainy.

  Więcej

 • 2021-02-22

  Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS) – największa na świecie organizacja zakupowa, odnowiła PKO Bankowi Polskiemu certyfikat Corporate Certification. Przyznany po raz pierwszy w 2016 roku znak jakości potwierdza utrzymywanie w banku wysokiego poziomu procesów zakupowych.

  PKO Bank Polski jest jedyną w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej instytucją finansową z takim certyfikatem. Corporate Certification to globalnie rozpoznawalne wyróżnienie. Potwierdza ono profesjonalizm, jakość i bezpieczeństwo wszelkich działań w obszarze zakupów, etyczne postępowanie oraz wiarygodność biznesową, zarówno wobec klientów, jak i kontrahentów.

  Więcej

 • 2021-02-12

  Fundacja Polska Bezgotówkowa wyróżniła PKO Bank Polski za zaangażowanie w rozwój płatności bezgotówkowych wśród przedsiębiorców, przyznając mu w Programie Polska Bezgotówkowa tytuł Najlepszego Partnera Bankowego Agenta Rozliczeniowego.

  W ramach Programu, którego celem jest upowszechnianie płatności bezgotówkowych, PKO Bank Polski oraz eService aktywnie rozbudowują sieć akceptacji płatności bezgotówkowych w kraju.

  Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wydawców kart i agentów rozliczeniowych, w której biorą również udział Związek Banków Polskich oraz sektor publiczny.

  Więcej

 • 2021-02-09

  Marka PKO Bank Polski otrzymała tytuł Superbrands 2021 w branży bankowej.

  Wyróżnienie w XV edycji Superbrands przyznano na podstawie wyników badania konsumenckiego zrealizowanego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia oraz rekomendacji ekspertów z Rady Marek.

  Kluczowym czynnikiem decydującym o przyznaniu wyróżnień jest indeks siły marki, wynikający z różnicy między wynikiem polecania, a odradzania danej marki.

 • 2021-02-05

  PKO Bank Polski znalazł się w Top 10 rankingu najbardziej zaawansowanych cyfrowo banków w Europie, stworzonym przez Bain&Company. Przeanalizowano w nim stopień cyfryzacji 50 czołowych banków europejskich. Wzięto pod uwagę takie czynniki jak: wizja rozwoju, oferta produktowa, nowoczesne kanały sprzedaży, doświadczenia klientów, poziom zadowolenia, model operacyjny oraz wykorzystanie technologii i danych. PKO Bank Polski dostał wysokie oceny m.in. za najlepszą strategię cyfrową, za działania innowacyjne i mocną pozycję w bankowości internetowej i mobilnej, dobrze zdigitalizowane procesy bankowe z perspektywy klienta.

 • 2021-01-29

  PKO Bank Polski został doceniony przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych CCP (KDPW_CCP) za zaangażowanie w projekt Outright na rynku Treasury Bond Spot Platform, którego celem jest poprawa płynności, przejrzystości i efektywności obsługi obligacji wyemitowanych przez Skarb Państwa.

  W wyniku współpracy PKO Banku Polskiego z KDPW_CCP oraz BondSpot S.A., systemy banku przygotowane zostały do obsługi centralnego rozliczania transakcji na skarbowych papierach wartościowych zawieranych na platformie transakcyjnej BondSpot. Zabezpiecza to płynność oraz terminowość rozliczania transakcji na obligacjach skarbowych. 

 • 2021-01-28

  Dostępna w IKO - aplikacji PKO Bank Polskiego - usługa automatycznych płatności za przejazd autostradą tzw. „Autrostrady IKO” znalazła się w Top 5 najciekawszych rozwiązań płatniczych Cashless Pay 2020.

  Autostrady IKO to przygotowane przez PKO Finat rozwiązanie, dzięki któremu, po podaniu w aplikacji numeru rejestracyjnego samochodu, podczas wjazdu i zjazdu z płatnego odcinka drogi szlabany podnoszą się same, a należności są pobierane ze wskazanego rachunku w PKO Banku Polskim.

 • 2021-01-27

  PKO Rotunda – warszawski oddział PKO Banku Polskiego - otrzymała końcowy certyfikat BREEAM International 2013 New Construction na wysokim poziomie Excellent. To potwierdza, że budynek jest zrównoważony, czyli wywiera ograniczony wpływ na środowisko naturalne a zastosowane w nim rozwiązania zapewniają lepsze warunki zarówno pracownikom, jak i innym użytkownikom budynku.

  PKO Rotunda posiada certyfikację ekologiczną dwóch niezależnych organizacji międzynarodowych: amerykańską w systemie LEED i brytyjską w systemie BREEAM. Jest pierwszym budynkiem usługowym w Polsce spełniającym wymagania określone jednocześnie przez dwa prestiżowe systemy zielonej certyfikacji.

  Więcej

 • 2021-01-26

  W XXV edycji Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK „Wybór klienta”, PKO Bank Polski stanął na podium w kategoriach: bankowość internetowa i siła marki. W ogólnej klasyfikacji był czwarty.

  Uczestnicy badania „Ranking Banków 2020” docenili bankowość internetową banku za intuicyjność obsługi, bezpieczeństwo i możliwość logowania do serwisów publicznych. Siła marki PKO Banku Polskiego, według wyników badania, przyciągnęłaby blisko 20 proc. klientów obsługiwanych w innych bankach, gdyby podjęli decyzję o zmianie.

  Ranking Banków 2020 „Wybór klienta” powstał na podstawie badania, którego uczestnicy oceniali poszczególne obszary działalności 10 banków oraz oferowane przez nie produkty.

 • 2021-01-25

  PKO Bank Polski otrzymał prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2021. Tym samym, kolejny raz zdobył certyfikat, który jest wynikiem badania przeprowadzonego przez Top Employers Institute i potwierdził silną pozycję jednego z najlepszych pracodawców w kraju.

  Bank został doceniony za realizację strategii HR, tworzenie przyjaznego środowiska pracy, pozyskiwanie talentów, zapewnienie szkoleń i warunków ułatwiających rozwój, wellbeing oraz dbałość o różnorodność i integrację. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem wysokiej jakości warunków pracy w firmie.

  Więcej

 • 2021-01-12

  Ekonomiści PKO Banku Polskiego zwyciężyli w konkursie prognoz Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Zespół kierowany przez Piotra Bujaka zajął pierwsze miejsce w głównym rankingu łącznie dla wskaźników makro i rynkowych oraz zwyciężył w rankingu prognoz wskaźników makroekonomicznych.

  Kluczem do zwycięstwa była wszechstronność, systematyczność i bazowanie na wielu danych dotyczących m.in. płatności kartami, zużycie energii czy wykorzystanie narzędzi związanych z wyszukiwaniami internetowymi Polaków.

  W tej edycji konkursu 24 zespoły analityczne szacowały, jak koniunktura w danym miesiącu przełoży się na dotyczące tego okresu dane publikowane w kolejnym miesiącu.

 • 2021-01-07

  Piotr Łopaciuk z Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zwyciężył w 19. edycji rankingu analityków giełdowych Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Nie miał sobie równych w zestawianiu ogólnym bez podziału na kategorie.

  Jak co roku, przedstawiciele zarządzających aktywami TFI i OFE (łącznie 32 instytucje) wyłonili najlepszych analityków w poszczególnych kategoriach sektorowych. W pięciu na trzynaście zwyciężyli analitycy Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. To najlepszy wynik spośród wszystkich biur uczestniczących w rankingu.

 • 2021-01-05

  PKO Bank Polski zwyciężył w rankingu Finnoscore 2020 i został europejskim liderem cyfrowej bankowości. Bank otrzymał najwyższe noty w kategoriach: bankowość online, media społecznościowe oraz komunikacja omnikanałowa. Autorzy zestawienia wysoko ocenili również PKO Bank Polski w kategoriach: aplikacja mobilna oraz online onboarding.

  Ranking Finnoscore powstaje na podstawie publicznie dostępnych informacjach. Badanie uwzględniało 300 kryteriów w 12 wybranych segmentach. Analizie obejmującej okres od stycznia do października 2020 roku poddano 200 banków z 26 krajów w Europie i Ameryce Północnej.

  Wiecej