Nagrody PKO Banku Polskiego w 2022 r.

 • 2022-12-01

  Bank of the Year 2022 in Poland

  PKO Bank Polski został uhonorowany tytułem „Bank of the Year 2022 in Poland” przyznawanym przez prestiżowy miesięcznik „The Banker”. Grono międzynarodowych ekspertów doceniło bank przede wszystkim za cyfryzację, która jest jednym z głównych kierunków jego rozwoju.

  Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest przez miesięcznik „The Banker” wydawany przez Financial Times Group od 1926 r. Kapituła konkursowa wybierając najlepszy bank analizuje wyniki biznesowe, strategiczne inicjatywy i kluczowe technologie, związane także ze specyfiką funkcjonowania w danym kraju.

  Więcej

 • 2022-11-30

  Podatkowa Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego odprowadziła do budżetu państwa ponad 1,4 mld zł podatku CIT za rok 2021 i pod względem wartości zapłaconego podatku CIT za ten okres zajęła drugą pozycję na liście podatników będących podatkowymi grupami kapitałowymi.

  Łącznie w latach 2017 – 2021 wysokość podatku dochodowego CIT wpłaconego do budżetu państwa przez Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego przekroczyła 7,3 mld zł. PKO Bank Polski od lat znajduje się w czołówce przygotowywanej przez Ministerstwo Finansów listy największych podatników podatku CIT. Od kilku lat bank płaci podatek dochodowy jako Podatkowa Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego.

 • 2022-11-28

  Diamenty Innowacji 2022

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie Diamenty Innowacji 2022 w kategorii finanse. Jury konkursu doceniło Asystenta głosowego IKO oraz możliwości, które daje – m.in. bezdotykową obsługę i założenie konta za pośrednictwem selfie.Asystent głosowy IKO to najlepiej rozwinięty na polskim rynku finansowym voicebot.

  Organizatorem konkursu Diamenty Innowacji jest Executive Club. Celem konkursu jest popularyzacja innowacyjności z wielu branż.

  Wiecej

 • 2022-11-28

  Pracodawca Godny Zaufania

  W XII edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” PKO Bank Polski zdobył najwięcej głosów kapituły i zwyciężył w kategorii „motywacja”. Uznanie zyskały nowoczesny system motywacyjny, bogata oferta świadczeń pozapłacowych oraz praktyki związane ze wspieraniem rozwoju zawodowego i osobistego pracowników.

  „Pracodawca Godny Zaufania” to konkurs zainicjowany przez grono organizacji pozarządowych, think thanków oraz uczelni. Jego celem jest nagradzanie i promowanie firm, które realizują ciekawe i innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej. 

  Więcej

 • 2022-11-22

  PKO Bank Polski zajął trzecie miejsce w kategorii Best Crisis Management Approach w konkursie European Contact Center & Customer Service Awards (ECCCSA). Jury doceniło działania banku podjęte po wybuchu wojny w Ukrainie i nagrodziło projekt rozbudowania zespołu ukraińskojęzycznych konsultantów w Contact Center PKO Banku Polskiego.

  ECCCSA to największy w Europie konkurs dla branży contact center i obsługi klienta. Celem inicjatywy jest popularyzowanie najwyższych standardów obsługi klienta. PKO Bank Polski już cztery razy z rzędu zakwalifikował się do finału tego konkursu.

  Więcej

 • 2022-11-17

  W XVII edycji rankingu IT@Bank, PKO Bank Polski został nagrodzony w kategorii „Lider innowacyjności według firm IT”. Branża IT doceniła bank za wspieranie innowacyjności, wdrażanie nowoczesnych technologii oraz wyznaczanie kierunków rewolucji cyfrowej w sektorze finansowym i publicznym.

  Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie osób, rozwiązań technologicznych i firm związanych z sektorem finansowym, które czynią go coraz bardziej innowacyjnym.

  Więcej

 • 2022-11-07

  DNA – bo pomaganie mamy w genach

  PKO Bank Polski znalazł się w gronie finalistów konkursu „DNA – bo pomaganie mamy w genach” w kategorii dla spółek państwowych. Bank został wyróżniony za wsparcie społeczne w walce z pandemią COVID-19.

  Konkurs jest inicjatywą Fundacji Czyste Powietrze i Fundacji Pozytywnych Idei. Finalistów wybrało jury, a internauci wyłonili laureatów.

 • 2022-11-03

  Marka Marek 15-lecia

  PKO Bank Polski został potrójnym zwycięzcą 15 edycji rankingu Top Marka. Zdobył nagrodę główną - statuetkę Marka Marek 15-lecia, nagrodę Marka Marek 2022 i zwyciężył w branżowym zestawieniu.

  PKO Bank Polski był liderem kategorii banki we wszystkich 15 edycjach rankingu. W 2022 roku zwyciężył również w generalnym zestawieniu 500 marek z 50 branż. Siła brandu banku została oszacowana na 9 125 371 punktów i bank po raz kolejny zdecydowanie pokonał konkurencję w swojej kategorii.

  Top Marka to największe badanie medialne w Polsce realizowane przez magazyn „Press” oraz Press-Service Monitoring Mediów.

  Więcej

 • 2022-10-27

  W drugiej edycji konkursu Fintech Awards PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii BankTech. Eksperci i praktycy branży docenili rozwój Asystenta głosowego IKO.

  Asystent głosowy IKO został uruchomiony w 2020 roku. Przeprowadził już 2,15 mln rozmów z klientami i ma ponad 800 tys. użytkowników. Oparty na sztucznej inteligencji system rozumie 320 tematów rozmów prowadzonych językiem naturalnym.

  Nagrody Fintech Awards to inicjatywa redakcji Fintek.pl. PKO Bank Polski otrzymał również nominację w kategorii Wybór czytelników Fintek.pl, za zastrzeżenie nazwy i logo PLCoin.

  Więcej

 • 2022-10-25

  Firma Odpowiedzialna za Środowisko 2022

  PKO Bank Polski został uhonorowany statuetką Firma Odpowiedzialna za Środowisko 2022. Bank doceniono za działania wspierające ochronę środowiska naturalnego, a szczególnie zielone finansowanie. 

  PKO Bank Polski konsekwentnie wspiera zieloną transformację polskiego systemu energetycznego i jest sprawdzonym partnerem w kredytowaniu zielonych inwestycji.

  Nagrodę przyznała redakcja ekonomiczna Grupy Medialnej Fratria.

  Więcej

   
 • 2022-10-20

  ZŁOTY LAUR SUPER BIZNESU

  W IX edycji konkursu Złoty Laur „Super Biznesu” PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii finanse. Bank został doceniony za wdrażanie zaawansowanych technologii, dzięki którym cyfryzuje coraz więcej procesów i oferuje klientom bardziej zaawansowane usługi, a także za aktywne poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań prośrodowiskowych.

  Konkurs Złoty Laur organizowany jest przez „Super Biznes” - dodatek do dziennika „Super Express”. Statuetkami honorowane są osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce.

  Więcej

 • 2022-10-13

  THE BEST ANNUAL REPORT

  W XVII edycji konkursu The Best Annual Report organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków, PKO Bank Polski zdobył nagrodę specjalną „The Best of The Best”. Już po raz dziesiąty raport roczny PKO Banku Polskiego został doceniony za wartość użytkową dla akcjonariuszy i inwestorów i wyróżniony tą nagrodą.

  W tej edycji konkursu Raport Roczny PKO Banku Polskiego szczególnie dobrze oceniony został za skonsolidowane sprawozdanie finansowe - kapituła przyznała mu najwyższe noty spośród sprawozdań wszystkich uczestniczących w konkursie banków i instytucji finansowych.

  Więcej

 • 2022-10-03

  W rankingu „TOP 200 najlepszych polskich marek” miesięcznika „Forbes” PKO Bank Polski, był pierwszy w kategorii banki i trzeci w ogólnym zestawieniu. Wartość marki PKO Banku Polskiego została oszacowana na niemal 2,5 mld zł.

  Ranking powstał przy udziale firmy badawczej Minds & Roses, na bazie badania konsumenckiego. W ponad 1260 wywiadach przeanalizowano 300 marek. Wartość badanych marek została policzona na podstawie ich pozycji i sprzedaży osiąganej na polskim rynku.  

 • 2022-09-27

  W konkursie Orzeł Innowacji „Rzeczpospolitej”, PKO Bank Polski, w kategorii „przedsiębiorstwa”, otrzymał wyróżnienie za program PKO Inteligentny dom. Program zyskał uznanie kapituły za wizjonerskie podejście do ubezpieczenia mienia i zastosowanie nowatorskiej technologii.

  Program PKO Inteligentny dom zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową nieruchomości oraz innowacyjną obsługę, w której ubezpieczyciel – spółka PKO Ubezpieczenia proaktywnie pomaga klientom zapobiegać zagrożeniom lub ograniczać ich skutki. Program składa się z dwóch elementów: ubezpieczenia PKO Dom oraz rozwiązań smart home.

  W konkursie Orzeł Innowacji rywalizują zarówno startupy, jak i duże przedsiębiorstwa.

 • 2022-09-22

  PKO Bank Polski otrzymał Nagrodę Gospodarczą Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w kategorii Innowacyjna Firma, za bycie liderem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w sektorze bankowości.

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nagrodami gospodarczymi honoruje podmioty wyróżniające się osiągnięciami w zakresie przedsiębiorczości lub jej wspierania.

   

 • 2022-09-22

  PKO Bank Polski otrzymał wyróżnienie w konkursie Laur CESSIO. Został wiceliderem kategorii CESSIO OUTSOURCINGU 2022. Bank został doceniony za transparentność przetargu na outsourcing wierzytelności, czytelne kryteria, szybkie tempo i wysoką jakość merytoryczną odpowiedzi oraz materiałów udostępnianych w toku postępowania.

  Kategoria CESSIO OUTSOURCINGU umożliwia praktykom rynku zarządzania wierzytelnościami ocenić jakość przeprowadzanych postępowań ofertowych na outsourcing wierzytelności oraz wyróżnienie tego, którego standardy organizacji postępowania ofertowego oceniane są najwyżej.

  Laur CESSIO jest inicjatywą Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF).

 • 2022-09-07

  PKO Bank Polski zajął drugie miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” Najważniejsze firmy dla Polski, w kategorii firmy finansowe.

  PKO Bank Polski od lat wspiera rozwój Polski i Polaków. Wspomaga krajowe firmy oraz samorządy, uczestniczy w finansowaniu zarówno bieżących potrzeb jak i strategicznych inwestycji wspierając polskie rodziny i krajową gospodarkę.

  W tej edycji rankingu ocenionych było 250 firm. W pierwszym etapie zostały poddane analizie pod kątem skali działania, inwestycji, zatrudnienia, itp. W drugim głosowali eksperci ekonomiczni z redakcji. Nagrody przyznane były w kat. firmy finansowe, niefinansowe i strategiczne.

 • 2022-06-28

  PKO Bank Polski w konkursie Najlepszy Bank 2022 był drugi w kategorii duży bank komercyjny.Wyboru dokonano na podstawie analizy ankiety konkursowej i przyznanych przez kapitułę punktów.

  „Gazeta Bankowa” już po raz 30 w nagrodziła najlepsze banki komercyjne i spółdzielcze.

  Więcej

 • 2022-06-28

  Jacek Szugajew, prezes Zarządu Kredobanku, działającej w Ukrainie spółki z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, w konkursie Bankowy Menedżer Roku 2021 został uhonorowany nagrodą specjalną.

  W 2021 roku Kredobank rozwijał się dynamicznie a jego pozycja rynkowa była historycznie najlepsza. Obecnie spółka utrzymuje ciągłość działania, a jej aktywa i pasywa pozostają na poziomach zbliżonych do tych sprzed wojny.

  Organizatorem konkursu Bankowy Menedżer Roku jest „Gazeta Bankowa”. Laureaci wybierani są głosami kapituły oraz konkurencji.

  Więcej

 • 2022-06-28

  LIDER 2021

  PKO Bank Polski w konkursie Lider 2021 w kategorii bankowość zdobył nagrodę za platformę analityczną MLOps i wyróżnienie za platformę No-Code/Low-Code dla citizen developerów. W kategorii ubezpieczenia nagrodzono PKO Inteligentny dom. Kapituła doceniła nowoczesne koncepcje tych projektów i zastosowanie w nich innowacyjnych rozwiązań.

  „Gazeta Bankowa” już po raz 20 nagrodziła firmy, które dokonały najciekawszych i najbardziej praktycznych wdrożeń technologicznych.

  Więcej

 • 2022-06-27

  PKO Bank Polski otrzymał wyróżnienie „Instytucja finansowa przyjazna mediacji”, za otwartą postawę wobec polubownego rozwiązywania sporów i pozytywne zakończenie mediacji z największą liczbą klientów.

  Bank prowadzi program ugód dla klientów indywidualnych posiadających aktywne kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Od startu programu w październiku 2021 roku klienci banku złożyli ponad 27 tys. wniosków, ponad 15,3 tys. mediacji zakończyło się pozytywnie. Bank pracuje nad poszerzeniem bazy klientów, którzy mogą z niego skorzystać.

  Wyróżnienie przyznała Komisja Nadzoru Finansowego. Zostało ono ustanowione w celu propagowania wśród instytucji finansowych idei mediacji i polubownego rozwiązywania sporów z odbiorcami świadczonych przez nie usług.

  Więcej

 • 2022-06-22

  Iwona Duda, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymała nagrodę Manager Award 2022. Honorowani nią są wybitni prezesi, kreatywni wizjonerzy i stratedzy otwarci na innowacje. Prezes Duda otrzymała ją w uznaniu za osiągnięcia zawodowe.

  Miesięcznik „Manager” wręcza swoje wyróżnienia twórcom polskiego biznesu, promując poprzez ich zaangażowanie i wybitny dorobek najlepsze praktyki przedsiębiorczości.

  Więcej

 • 2022-06-21

  Iwona Duda, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, została uhonorowana statuetką ShEO Awards 2022 w kategorii Lider biznesu.

  Wyróżnienie przyznano w uznaniu za działalność zawodową, dokonanie w biznesie realnych zmian, które wywierają trwały wpływ na polski rynek oraz odpowiedzialne zarządzanie, łączące skuteczność biznesową z poczuciem misji.

  Redakcja tygodnika „Wprost” przyznaje statuetkę ShEO Awards wybitnym kobietom, inspiratorkom, pionierkom odważnie przełamującym schematy.

  Więcej

 • 2022-06-14

  LIDER POPULARNOŚCI WŚRÓD KLIENTÓW BANKÓW

  W XXVII edycji Rankingu banków w Polsce PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii lider popularności wśród klientów.

  Bank cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów, którzy w analizowanym okresie dwóch minionych lat najczęściej powierzali mu swoje oszczędności oraz najchętniej wnioskowali o kredyty.

  Redakcja Miesięcznika Finansowego „Bank” dokonała oceny na podstawie danych z ankiet zgłoszeniowych i sprawozdań finansowych.

  Więcej

 • 2022-06-08

  W konkursie Polish Contact Center Awards Voiceboty PKO Banku Polskiego zwyciężyły w kategorii dla rozwiązań wspierających działalność Contact Center.

  Jury doceniło szerokie zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) i zaawansowanej analityki, dynamiczny rozwój oraz skalę projektu.

  Polish Contact Center Awards to organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB najważniejszy konkurs polskiej branży contact center i customer service. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych specjalistów, rozwiązań i firm w obszarze zdalnej komunikacji z klientem.

  Więcej

 • 2022-06-08

  Iwona Duda, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego została Honorowym Ambasadorem SGH.

  Tytułami ambasadorów honorowane są osoby związane z uczelnią, o doskonałej opinii i wybitnych osiągnięciach, cieszące się szacunkiem i zaufaniem w swoim środowisku.

  Szkoła Główna Handlowa w tym roku pierwszy raz w swojej historii przyznała tytuły Ambasadorów.

 • 2022-06-07

  W 13 edycji rankingu „Złoty Bankier”, program PKO Inteligentny Dom został wyróżniony w kategorii Innowacje Fin-Tech.Kapituła doceniła innowacyjność, wpływ na rynek oraz potencjał rozwojowy programu PKO Inteligentny dom oferowanego przez PKO Ubezpieczenia.

  Ranking Złoty Bankier to największe badanie jakości produktów i usług bankowych w Polsce. Eksperci Bankier.pl, PRNews.pl, Pulsu Biznesu, Obserwatorium.biz oceniając zgłoszenia w kategorii Innowacje Fin-Tech, poszukiwali najciekawszych wdrożeń technologicznych w szeroko pojętym świecie usług finansowych.

  Więcej

 • 2022-06-06

  W 8 edycji rankingu Gwiazdy Bankowości PKO Bank Polski został nagrodzony w dwóch kategoriach: innowacyjność - za rozwiązania wspierające transformację cyfrową oraz głównej - za całokształt działalności.

  Kapituła doceniła nie tylko wyniki finansowe banku i działalność biznesową ale też wdrożenia nowoczesnych usług i produktów oraz rozwój technologiczny i digitalizację.

  Ranking Gwiazdy Bankowości organizuje „Dziennik Gazeta Prawna” wspólnie z firmą doradczą PwC. W tegorocznej edycji 14 banków ocenianych było w 7 kategoriach.

  Więcej

 • 2022-06-03

  Za opiekę sponsorską i wsparcie organizacji wydarzeń artystyczno-kulturalnych w jubileuszowym sezonie 2021/2022 Filharmonia Narodowa w Warszawie uhonorowała PKO Bank Polski statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2022.

  Od lat PKO Bank Polski wspiera warszawską Filharmonię Narodową w realizacji wielu znakomitych projektów artystycznych i od dziesięciu lat jest jej mecenasem.

  Więcej

 • 2022-05-30

  W 8 edycji Rankingu 200 największych polskich przedsiębiorstw „Wprost” PKO Bank Polski zajął pierwszą pozycję wśród banków i dwudziestą w ogólnym zestawieniu.

  W rankingu „Wprost” przedsiębiorstwa są oceniane pod kątem przychodów, na liście znajdują się wyłącznie firmy z dominującym polskim kapitałem.

 • 2022-05-29

  W plebiscycie Herosi Rynku Kapitałowego 2022 Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego głosami oddanymi w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów zwyciężyło w kategorii Dom Maklerski.

  Plebiscyt jest inicjatywą Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. W tym roku statuetki Herosów Rynku Kapitałowego przyznano w 17 kategoriach wyróżniając spółki, dziennikarzy, analityków, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Łącznie w plebiscycie oddano ponad 100 tys. głosów.

 • 2022-05-17

  W 8 edycji badania relacji inwestorskich w WIG 30, PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce wśród instytucji finansowych.

  Bank otrzymał 4,8 pkt. na 6 możliwych, wyprzedzając pozostałe instytucje finansowe i zajmując czwartą pozycję w ogólnym zestawieniu.

  Badanie relacji inwestorskich w dużych spółkach giełdowych bazuje na głosach instytucji oraz inwestorów indywidualnych. To wspólna inicjatywa Izby Domów Maklerskich oraz Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

 • 2022-04-28

  W rankingu Bankowa Innowacja Roku 2022 magazynu „Forbes” technologie oferowane i stosowane przez PKO Bank Polski - program PKO Inteligentny dom oraz Platforma AI i voiceboty zajęły kolejno pierwsze oraz drugie miejsce.

  Program PKO Inteligentny dom to połączenie ubezpieczenia PKO Dom z technologią Internet of Things oraz Smart Home na rzecz usprawnienia procesów ubezpieczeniowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie w centralnej i wschodniej części Europy.

  Platforma AI i voiceboty to technologiczny filar komunikacji przyszłości PKO Banku Polskiego. Bank nieustannie maksymalizuje udział rozmów voicebotów w ogólnej liczbie interakcji z klientami. Stale rozwijany jest Asystent głosowy IKO. Od lutego 2021 do lutego 2022 roku nauczył się on rozpoznawać 179 nowych tematów rozmów. W rekordowym miesiącu odbył ich ponad 800 tysięcy.

  Ranking Bankowa Innowacja Roku „Forbes” powstaje na podstawie ocen jurorów związanych z branżą finansową i nowych technologii.

 • 2022-04-26

  Redakcja „Strefy Gospodarki” dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej” nagrodziła PowerB@nk na start tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2022 w kategorii Usługi Finansowe Dla Firm.

  PowerB@nk na start to oferowany przez PKO Bank Polski kompleksowy pakiet rozwiązań związanych z przeniesieniem biznesu do e-commerce.

  Konsumencki Lider Jakości 2022 to podsumowanie ogólnopolskich badań konsumenckich przeprowadzonych w 2022 roku na próbie ponad 15 tysięcy konsumentów identyfikujących liderów jakości w różnych kategoriach asortymentowych.

 • 2022-04-21

  Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

  Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrodę specjalną w uznaniu za działania pomocowe na rzecz dotkniętych wojną Ukraińców.

  PKO Bank Polski został doceniony za systemowe zaangażowanie w program wymiany hrywien, jest jedynym bankiem komercyjnym, który przystąpił do akcji wymiany hrywien na polskie złote w ramach współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Narodowym Bankiem Ukrainy. Zwrócono także uwagę na wielowymiarowość wsparcia operacyjnego i charytatywnego, jakiego bank udziela uchodźcom wojennym z Ukrainy.

  W konkursie Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń nagradzane są osobistości przyczyniające się do rozwoju sektora bankowego i ubezpieczeniowego oraz najefektywniejsze instytucje z branż finansowej.

  Więcej

   
 • 2022-04-05

  W ramach Podsumowania Roku Giełdowego 2021 Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowała Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego statuetką Broker Roku 2021.

  Nagroda GPW trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego już piąty rok z rzędu. W czasie uroczystej gali Biuro zostało nagrodzone również w kategorii „Główny rynek” za najwyższy (niemal 81,6 mld zł) udział w obrotach sesyjnych i pakietowych akcjami na Głównym Rynku oraz w kategorii „Catalyst” za najwyższy (ponad 2,5 mld zł) udział w obrotach obligacjami na tym rynku.

 • 2022-03-30

  W konkursie „Byki i Niedźwiedzie” organizowanym przez „Parkiet” statuetkami uhonorowani zostali Piotr Bujak główny ekonomista PKO Banku Polskiego w kategorii Ekonomista Roku oraz Przemysław Smoliński, analityk techniczny z Biura Maklerskiego banku w kategorii Analityk Roku. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego otrzymało nominację.

  Piotr Bujak został nagrodzony jako kierujący zespołem ekonomistów PKO Banku Polskiego, który drugi rok z rzędu wygrał w konkursie krótkoterminowych prognoz makroekonomicznych i finansowych „Parkietu”.

  Przemysław Smoliński wypracował w zeszłym roku najwyższą - sięgającą blisko 49 proc. stopę zwrotu w portfelu technicznym „Parkietu”.

  Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, od lat, tworzy rzetelne zestawienia gospodarcze i na ich podstawie przyznaje statuetki „Byków i Niedźwiedzi” honorując nimi liderów rynku kapitałowego w wielu kategoriach.

 • 2022-03-29

  W 7. edycji rankingu „Instytucja Roku”, PKO Bank Polski został uhonorowany czterema statuetkami. Doceniono działania banku z obszaru społecznej odpowiedzialności – akcje krwiodawstwa w okresie pandemii. Nagrodzone zostały też bankowość internetowa, zdalny proces otwierania konta oraz jakość obsługi w placówce. Ponadto 22 oddziały banku wyróżniono certyfikatem Najlepsza Placówka Bankowa w Polsce.

  „Instytucja Roku” to inicjatywa portalu Mojebankowanie.pl. Jej celem jest wyznaczanie nowych standardów jakości obsługi zgodnych ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Niezależni eksperci dokonują oceny proklienckich działań banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych i nagradzają je za kompleksowe podejścia do obsługi klienta.

  Więcej

 • 2022-03-17

  MOBILE TRENDS AWARDS

  W 11. edycji konkursu Mobile Trends Awards, IKO - aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego, wygrała nagrodę główną zdobywając najwięcej - ponad 15 tys. głosów internautów, którzy doceniają ją m.in. za innowacyjność, przyjazne rozwiązania oraz dynamiczny rozwój.

  IKO jest najpopularniejszą mobilną aplikacją bankową w Polsce. W czwartym kwartale 2021 roku była aktywna już na 6,1 mln urządzeń. W tym czasie liczba transakcji realizowanych za jej pośrednictwem zbliżyła się do 140 mln. IKO jest też jedną z najlepiej ocenianych przez użytkowników aplikacji bankowych na świecie ze średnią ocen 4,8 na podstawie recenzji ponad 770 tys. klientów.

  Mobile Trends Awards to prestiżowe wyróżnienie w branży. Przyznawane jest firmom, które z sukcesem wykorzystują mobilne technologie.

  Więcej

 • 2022-02-24

  Marka PKO Bank Polski otrzymała tytuł Superbrands 2022 w branży bankowej.

  Wyróżnienie w XVI edycji Superbrands przyznano na podstawie wyników badania konsumenckiego siły i wizerunku marki zrealizowanego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia oraz rekomendacji ekspertów z Rady Marek.

 • 2022-02-15

  W XV edycji Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) PKO Bank Polski zajął drugie miejsce. Deweloperzy docenili bank pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych.

  Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy. Każda firma biorąca udział w Rankingu mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy. W wynikach były brane pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej 3 ankietach.

  Więcej

 • 2022-01-27

  W plebiscycie Cashless Pay 2021 na „najciekawszą kartę płatniczą” metalowa karta kredytowa PKO Visa Business Credit Premium zajęła 3. miejsce (na 11 produktów nominowanych przez redakcję portalu Cashless).

  Celem plebiscytu było wyróżnienie najciekawszych kart, wyróżniających się np. zastosowaną technologią, oferowanymi funkcjami itp.

  Karty i rozwiązania płatnicze 2021 roku wybierali w internetowym głosowaniu czytelnicy portalu. W sumie oddali ok. 3 tys. głosów.

  Więcej

 • 2022-01-27

  W konkursie Najbardziej wiarygodni w polskiej gospodarce organizowanym przez agencję informacyjną ISBNews PKO Bank Polski został uhonorowany nagrodą / tytułem „Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa”.

  Celem konkursu jest wyróżnienie firm współtworzących sukces gospodarczy kraju, zaufanych partnerów w biznesie, prowadzących swoją działalność w sposób transparentny i uczciwy zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Kapituła doceniła bank za rekordowe wyniki finansowe, rozwój biznesu oraz wdrożenia zaawansowanych technologii i upowszechnianie zdalnych kanałów obsługi.

  Więcej

 • 2022-01-27

  Czworo pracowników PKO Banku Polskiego zostało docenionych za profesjonalizm oraz osiąganie wyznaczonych celów sprzedażowych przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych i wyróżnionych w konkursie Polish National Sales Awards. Aż dziewięcioro zakwalifikowało się do jego finału.

  Polish National Sales Awards to prestiżowy konkurs sektora sprzedaży w Polsce. Komisja, w skład której wchodzą doświadczeni teoretycy i praktycy sprzedaży, w dwuetapowym procesie oceny wyłania najlepszych sprzedawców.

  Wyróżnieni zostali: w kategorii Doradca Klienta w Banku - Jadwiga Łotocka-Wilk, starszy doradca-kasjer w Oddziale 1 w Legnicy; w kategorii Menedżer Zespołu Sprzedaży w Banku - Wioleta Ryś, dyrektor Oddziału 1 w Łomży oraz Czesław Szczepanik, dyrektor Oddziału 1 w Szprotawie; w kategorii Dyrektor Sprzedaży w Banku - Marcin Robaczewski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Szczecinie.

 • 2022-01-24

  Redakcja „Wprost” uhonorowała PKO Bank Polski tytułem „Instytucja Zaufania Publicznego” 40-lecia tygodnika Wprost. Bank został uznany gwarantem stabilności sektora i krajowej gospodarki.

  PKO Bank Polski doceniono za konsekwentne i z sukcesem budowanie wiarygodności oraz zaufania klientów, a także zaangażowanie we wzrost gospodarczy kraju i jakość życia społecznego. Z uznaniem odniesiono się do udziału banku w walce ze skutkami pandemii, ratowaniu polskich przedsiębiorstw oraz tworzonych przez nie miejsc pracy, w tym dystrybucję subwencji z Tarczy Finansowej i tworzenie narzędzi cyfrowych pomagających Polakom w okresie pandemii.

  Więcej

 • 2022-01-22

  TOP EMPLOYER 2022

  PKO Bank Polski kolejny rok z rzędu został nagrodzony prestiżowym tytułem Top Employer. Certyfikat Top Employers Institute – światowego autorytetu w zakresie badania warunków pracy - potwierdza pozycję banku jako jednego z najlepszych pracodawców w kraju. Świadczy o tym m.in. koncentracja banku na tworzeniu środowiska pracy w oparciu o otwartą i angażującą kulturę, stawianie na rozwój, integrację i dbałość o wellbeing.

  Certyfikat Top Employer potwierdza, że PKO Bank Polski oferuje warunki pracy na miarę najlepszych pracodawców na rynku i stawia pracowników w swojej organizacji na pierwszym miejscu. Wyniki badania pokazują, że wdrażane przez bank rozwiązania w zakresie wsparcia pracowników, benefitów, dbania o zdrowie i ich dobrostan klasyfikują go w czołówce. Ponadto rok do roku poprawia się również ogólny wynik certyfikacji.

  Więcej

 • 2022-01-21

  PKO Bank Polski został wyróżniony przez „Gazetę Finansową” tytułem Polska Marka 2021.

  Redakcja honoruje nim przedsiębiorstwa z różnych branż, których sukcesy, wizerunek i jakość produktów, wzmacniają pozytywny obraz polskiej marki na rodzimych rynkach oraz za granicą.

 • 2022-01-18

  Ekonomiści PKO Banku Polskiego zwyciężyli w konkursie prognoz „Parkietu”. Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu – zajęli pierwsze miejsce w głównym rankingu łącznie dla wskaźników makro i rynkowych oraz zwyciężył w rankingu prognoz wskaźników makroekonomicznych.

  Zwycięski zespół, w skład którego weszli: Piotr Bujak, Marta Petka-Zagajewska, Urszula Kryńska, Marcin Czaplicki, Kamil Pastor i Michał Rot, pokonał 24 drużyny z innych banków.

  Fundamentem sukcesu okazały się trafne założenia dotyczące siły rynku pracy oraz sprawnego odrobienia pandemicznych strat w gospodarce, w warunkach podwyższonej zmienności i niepewności charakteryzującej 2021 rok.

  Więcej