
Wszystkie
Dziennik Ekonomiczny: Fed zmienia ton
Większość wczorajszego dnia upłynęła pod znakiem oczekiwania na wynik posiedzenia FOMC. Notowania indeksów akcyjnych były w dużym stopniu w trybie wait-and-see. Indeksy na giełdach w Europie lekko wzrosły, kontrakty futures w USA lekko spadały. Mocniejsze ruchy odnotowano na wycenach papierów rządowych w strefie euro – rentowności 10-letnich Bundów rosły o 10pb. Ceny ropy nieco wzrosły, podobnie jak kurs EURUSD, który zbliżył się do poziomu 1,08.
Dziennik Rynkowy: Dolar i rentowności obligacji pod presją bliskiego końca cyklu zacieśniania w USA
Rynek amerykańskich obligacji pozytywnie reaguje po posiedzeniu Fed. Dolar tąpnął wskutek gołębiej interpretacji komunikatu FOMC.
Dziennik Ekonomiczny: Konsument w głębokiej defensywie
W oczekiwaniu na dzisiejsze posiedzenie FOMC nastąpiła poprawa nastrojów inwestycyjnych. Sprzyjała temu redukcja obaw o sektor bankowy oraz dobre dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Kursy akcji regionalnych banków w USA zwyżkowały, w tym przede wszystkim o prawie 50% rosły akcje First Republic Banku, m.in. po tym jak poinformowano o planach by większość lub całość 30 mld USD depozytów złożonych w tym banku przez duże banki zostało skonwertowane na instrumenty kapitałowe.
Dziennik Rynkowy: Decyzja Fed może osłabić obligacje i złotego
Posiedzenie Fed sprzyja wzrostowi rentowności obligacji. Złoty umacnia się wraz z walutami EM licząc na gołębi scenariusz Fed.
Makro Flash: Rośnie skłonność do oszczędzania
Podaż pieniądza M3 wzrosła w lutym o 7,4% r/r (po wzroście o 6,9% r/r w styczniu). W ciągu miesiąca agregat M3 zwiększył się o ponad 35 mld PLN, przy niewielkim spadku gotówki w obiegu (o 0,1 mld PLN), umiarkowanym wzroście depozytów bieżących (o 8,0 mld PLN) oraz silnym wzroście depozytów terminowych (28,2 mld PLN).
Dziennik Ekonomiczny: Słabe dane za luty
Początek tygodnia przyniósł złagodzenie obaw o sektor bankowy i poprawę nastrojów inwestycyjnych. Amerykańskie władze poinformowały, że poziom depozytów w bankach ustabilizował się – odpływy z najbardziej narażonych instytucji spowolniły, a w niektórych przypadkach nastąpiło ich odwrócenie.