2020-06-08

Firma Granit z Kartuz wykonuje stany surowe obiektów mieszkalnych, przemysłowych i biurowych. Zobacz, jak dzięki leasingowi zmniejszyła koszty najmu sprzętu budowlanego.

Firma Granit z Kartuz wykonuje stany surowe obiektów mieszkalnych, przemysłowych i biurowych

W bogatym portfolio firmy Granit znajdują się osiedla mieszkaniowe, najwyższej klasy centra biznesowe, obiekty handlowo-usługowe i przemysłowe. Jej przedstawiciele pracowali przy takich obiektach jak: Garnizon, Cztery Oceany, Słoneczna Morena, Euro Office Park, Olivia Business Centre, a także 180-metrowej Olivia Star - najwyższym budynku biurowym w północnej Polsce.

Prezes Adam Bieszka podkreśla, że w ostatnich latach przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło. – Dzieje się tak dzięki solidności realizacji, jakości i nieustannie wdrażanym innowacjom. O naszej silnej pozycji ugruntowanej 25-letnim doświadczeniem w branży świadczą przyznane nam tytuły „Rzetelnej firmy” czy „Gazeli Biznesu”, które otrzymaliśmy w dwóch ostatnich latach. Możemy pochwalić się również tym, że jako pionierzy zastosowaliśmy metodę prefabrykowano-żelbetową, która pozwala na prowadzenie prac budowlanych cały rok, co znacznie skraca czas realizacji projektów – dodaje.

Zarządowi firmy od lat pomaga Sławomir Splitt doradca z PKO Banku Polskiego.

– Z przedsiębiorstwem Granit współpracuję już prawie 10 lat. W tym czasie skala działalności spółki uległa znacznemu zwiększeniu. Najlepiej świadczy o tym fakt, że PKO Bank Polski współpracuje dziś z trzema spółkami z grupy Granit – zaznacza Sławomir Splitt.

W ostatnich latach, mając na uwadze ciągły wzrost firmy Granit oraz dbałość o optymalizację wyników, zarząd dążył do obniżania kosztów najmu sprzętu budowlanego.

– Pod koniec roku 2017 przedstawiciele firmy zgłosili się do Banku, by omówić możliwości sfinansowania zakupu kompletnych systemów szalunkowych, wykorzystywanych w procesie budowy stanów surowychPodczas spotkania konieczne było ustalenie czy finansowanie ma się odbyć kredytem inwestycyjnym czy leasingiem. Wybór padł na leasing – wspomina Sławomir Splitt.

Ze względu na przedmiot finansowania transakcja nie należała do najłatwiejszych. Pojawił się duży znak zapytania, czy jej przeprowadzenie w ogóle będzie możliwe. Kolejne rozmowy z Klientem toczyły się przy współudziale Regionalnego Dyrektora ds. Współpracy z Bankiem z PKO Leasing.

– W trakcie licznych rozmów określone zostały parametry finansowe oraz warunki realizacji transakcji. Finalnie udało się zrealizować zakup. Podpisanie przedmiotowej umowy zarówno dla Banku, jak i dla klienta, było „milowym krokiem” w finansowaniu sprzętu budowlanego oraz parku maszynowego – podkreśla Sławomir Splitt.

Prezes firmy Granit Adam Bieszka był bardzo zadowolony ze sprawnego przeprowadzenia transakcji.

– Trudności związane z nietypowym przedmiotem leasingu udało się dość szybko rozwiązać dzięki pracownikom PKO Banku Polskiego, którzy nie bali się stanąć przed takim wyzwaniem. Podczas wielu rozmów i spotkań zawsze mogliśmy liczyć na merytoryczne wsparcie oraz rzetelne i klarowne odpowiedzi na nurtujące nas pytania odnośnie kwestii finansowych – dodaje.

Dlaczego inwestycja w szalunki była tak ważna dla rozwoju firmy Granit?

– Zestawy szalunkowe są nieodzowną częścią każdej budowy, bo to dzięki nim wykonujemy roboty związane z realizacją stanu surowego, polegające na nadaniu betonowi konkretnej i trwałej formy. Dzięki możliwości leasingu znacznie ograniczyliśmy koszt związany z wynajmem zestawów szalunkowych, przez co możemy sprawniej planować nasze kolejne realizacje – wyjaśnia prezes Adam Bieszka.

Obecnie Bank uczestniczy w finansowaniu bieżącej działalności firmy Granit, głównie w zakresie finansowania parku maszynowego.

Informację zawarte na stronie mają charakter informacyjny, reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych lub ich emitentów w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także nie są formą świadczenia usług doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej.