Jerzy Kalinowski

Członek Rady Nadzorczej


Jerzy Kalinowski posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania, strategii biznesowych, budowy wartości przedsiębiorstw, transformacji cyfrowej, oraz innowacji i wykorzystania cyfrowych technologii w gospodarce.

Jest doświadczonym członkiem rad nadzorczych (zasiadał m.in. w Radzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Demoboost Sp. z o.o., Optimus SA, AMG.net SA, Onet.pl SA, Optimus Lockheed Martin ITG SA, Optimus Real Estate SA, PAGI SA).

Jerzy Kalinowski przez kilkanaście lat był partnerem w dziale Management Consulting w międzynarodowej firmie doradczej KPMG, gdzie pełnił też rolę szefa doradztwa strategiczno-operacyjnego w regionie Europy Wschodniej i Centralnej. W latach 90-tych był dyrektorem w PricewaterhouseCoopers w dziale Management Consulting Services. Ma kilkuletnie doświadczenie jako prezes zarządu: w AMG.net SA (obecnie ATOS Polska), i-start.pl Sp. z o.o. (jedna z pierwszych firm inwestujących w cyfrowe startupy w Polsce), oraz firmy doradczej Price Waterhouse Business Information Technologies (obecnie PWC Polska Sp. z o.o.). Swoją karierę zaczynał jako adiunkt na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Odbył też 2 letni staż naukowy w USA.

Jerzy Kalinowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (posiada tytuł doktora nauk technicznych przyznany przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz mgr inż. telekomunikacji) oraz University of Rochester w USA (M. Sc. In Electrical Engineering). Ukończył również Management Development na IMD w Lozannie.

Niezależny Członek Rady Nadzorczej.