Mariusz Zarzycki

Wiceprezes Zarządu Banku nadzorujący Obszar Technologii


Doświadczony manager, związany głównie z bankami, specjalizujący się w technologii i transformacji cyfrowej w szerokim biznesowym ujęciu.

W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił między innymi rolę członka zarządu odpowiedzialnego za technologię, zakupy i administrację w PKO Banku Polskim S.A. oraz w Poczcie Polskiej.

Przez 10 lat pracował w mBanku jako dyrektor departamentów informatycznych, a następnie CIO. Był też dyrektorem IT w banku PBG SA oraz w Banku Przemysłowym oraz COI.

Pełnił rolę COO w projekcie uruchomienia Global Digital Bank oraz Executive Director w dziale IT Advisory w EY.

Kilkakrotnie odpowiadał za bardzo złożone i zakończone powodzeniem wdrożenia podstawowych systemów informatycznych w bankach. Oprócz technologii, która jest jego głównym obszarem zainteresowania i kompetencji, zarządzał także innymi obszarami działalności korporacji, w których pracował, w tym: strategią, operacjami, logistyką, zakupami, administracją, nieruchomościami i inwestycjami oraz bezpieczeństwem.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i University of Stockholm. Ukończył także programy szkoleniowe dla kadry zarządczej w czołowych szkołach biznesu: International Executive Programme w INSEAD i Advanced Management Programme w IESE.