2020-09-15

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) są największym, najstarszym i jednocześnie najbardziej innowacyjnym w Polsce programem edukacji finansowej, skierowanym do uczniów szkół podstawowych, prowadzonym przez PKO Bank Polski. Co roku, od ponad 50 lat, w ramach programu SKO realizowany jest ogólnopolski konkurs, którego celem jest praktyczna edukacja ekonomiczna uczniów oraz docenienie najaktywniejszych szkół i nauczycieli-Opiekunów SKO z tych szkół.

W edycji konkursu 2019/2020 setki szkół z całej Polski przygotowało swoje elektroniczne kroniki -prezentacje, dokumentujące całoroczne działania wpisujące się w idee SKO, np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, cyberbezpieczeństwa oraz prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

Konkurs, jak co roku, składał się z dwóch etapów: regionalnego oraz krajowego. W etapie regionalnym ponad 300 szkół zdobyło nagrody I, II i III stopnia - odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto.

Poznaj wszystkich laureatów Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli.

Ponadto laureaci nagrody I stopnia (którzy zdobyli najwyższą lokatę w swoim regionie) zakwalifikowali się do etapu krajowego, w którym trzem najlepszym placówkom jury przyznało nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznali również internauci.


Laureatami etapu krajowego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli 2019/2020 są:

I miejsce:
Szkoła Podstawowa w Wilkowie - 20 tys. zł

II miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach - 15 tys. zł

III miejsce:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie - 10 tys. zł

Nagroda Internautów:
Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie – 10 tys. zł

Bank nagrodził również wybitnych nauczycieli-Opiekunów SKO, którzy w swojej codziennej pracy wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w edukację finansową młodego pokolenia. W tym roku prawie 450. pedagogów zdobyło symboliczne odznaki: platynową (jedną na cały kraj), złote, srebrne i brązowe, którym towarzyszyły nagrody finansowe

Dziękujemy nauczycielom, szkołom, a także pracownikom Banku za ogromne zaangażowanie w edukację finansową najmłodszych oraz pracę przy realizacji konkursu. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!