2019-08-19

Prowadzony przez PKO Bank Polski od około pół wieku Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli (choć wcześniej ogłaszany pod innymi nazwami) ma na celu wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, realizowanych w ramach programu SKO przez nauczycieli – Opiekunów SKO.

W edycji 2018/2019 setki szkół ze wszystkich części Polski przygotowało swoje elektroniczne prezentacje, w których pokazało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, niemarnowania żywności oraz prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl. Szkoły, które zdobędą najwyższą lokatę otrzymają nagrody w wysokości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto (trzy pierwsze miejsca). Kolejne nagrodzone placówki dostaną odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto. Przyznano także nagrody indywidulane dla Opiekunów SKO.

Aby zagłosować na najlepszą pracę wystarczy przejść do prac konkursowych, wybrać tę najlepszą i oddać głos poprzez kliknięcie w przycisk „Zagłosuj na tę pracę”. Strona poprosi Cię o imię, adres e-mail oraz o przepisanie kodu z obrazka. Trzeba też zapoznać się z zasadami głosowania i zaakceptować je, a następnie kliknąć w przycisk „Głosuj”. Otrzymasz e-mail z linkiem, w który należy kliknąć. Tym samym będziesz miał wpływ na to, która szkoła otrzyma Nagrodę Internautów i wygra aż 10 tys. zł!

Przeczytaj zasady Głosowania Internautów

Zobacz prace konkursowe

Do głosu, gotowi, start!