2016-06-29
  • Bank zwyciężył w konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej
  • Został nagrodzony za udział w budowie programu „Polska Cyfrowa”

Kapituła XI Kongresu Gospodarki Elektronicznej działająca przy Związku Banków Polskich wybrała PKO Bank Polski Partnerem Roku 2015. O zwycięstwie zdecydowało zaangażowanie Banku na rzecz integracji sektora bankowego wokół gospodarki cyfrowej.

Kapituła XI Kongresu Gospodarki Elektronicznej działająca przy Związku Banków Polskich wybrała PKO Bank Polski Partnerem Roku 2015.

Nagrodę odebrał Jakub Grzechnik - dyrektor Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej PKO Banku Polskiego - fot. M. Stokłosa/ZBP

Wsparcie Banku dla innowacyjnych rozwiązań ułatwiających dostęp do ważnych usług i świadczeń poprawiających komfort codziennego życia milionom Polaków to wynik aktywnego udziału w budowie „cyfrowego państwa”. PKO Bank Polski współpracuje z innymi bankami i administracją rządową w programie „Rodzina 500 plus”, umożliwiając składnie wniosków poprzez serwisy bankowości elektronicznej iPKO i Inteligo. Dotychczas złożono już ponad 162 tys. formularzy, co stanowi około 30 proc. wszystkich wniosków złożonych elektronicznie. Ponadto 7,8 miliona klientów Banku może korzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – zakładając profil z poziomu systemów transakcyjnych Banku.

Bank inicjuje i angażuje się w innowacyjne projekty integrujące środowisko branży finansowej, ułatwiające społeczeństwu dostęp do własnych środków i zarządzanie nimi. Przykładem jest m.in. standard płatności mobilnych BLIK, który powstał na bazie stworzonej przez PKO Bank Polski aplikacji IKO. Projekt „Od IKO do BLIKA” uznano za najlepszą innowację w płatnościach na świecie. Obecnie, BLIK swym zasięgiem obejmuje ok. 60 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych.

PKO Bank Polski to lider nowoczesnej bankowości. W ubiegłym roku rozpoczął prace nad pierwszym w polskiej bankowości kompleksowym rozwiązaniem wykorzystującym biometrię, dającym nowe możliwości weryfikacji danych klientów w różnych kanałach dostępu do bankowości. W tym roku, jako pierwszy bank w Europie, rozpoczął współpracę z firmą Microsoft w ramach programu Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP. PKO Bank Polski został nagrodzony w konkursie BIG DATA: Think Big CEE, w kategorii Rozwiązanie Roku, za podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i minimalizowanie zagrożeń, na które klienci mogą być narażeni w sieci.