2020-03-30

PKO Leasing i Masterlease przekażą w sumie 100 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego a 20 trafi do szpitali jednoimiennych. Pierwsze samochody dotarły już do odpowiednich placówek. Wśród nich znalazły się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach czy Wojewódzki Szpital w Łomży.

PKO leasing pomagamy

Spółki Grupy Kapitałowej Banku odpowiadają na rosnące potrzeby społeczne. Dotąd przeznaczyły ponad 14 mln zł na wsparcie m.in. szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykonuje na zlecenie Ministerstwa Zdrowia oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

Jednocześnie Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Każdy może się włączyć robiąc przelew na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem: Wpłata na rzecz walki z COVID‑19 lub zlecenie w aplikacji IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie/ Walka z COVID-19.

Pytania dotyczące możliwości zaangażowania się w działania związane z walką z koronawirusem można kierować do Fundacji PKO Banku Polskiego: Fundacja.COVID-19@pkobp.pl