2021-09-30

Zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem dla rodziców w nowej odsłonie. To materiał opracowany z myślą o rodzicach dzieci poniżej 13. roku życia.

Publikacja ma na celu wesprzeć rodziców i opiekunów w nauczeniu najmłodszych oszczędzania, przedsiębiorczości, a także bezpiecznego korzystania z serwisów bankowych. Nowe wydanie Poradnika zostało rozszerzone o bardzo ważne i praktyczne informacje dotyczące ubezpieczeń rodzinnych. Materiał w ciekawy i prosty sposób odpowiada na pytania, które zadaje sobie wielu współczesnych rodziców:

  • jak wyrobić w dziecku nawyk bezpieczeństwa
  • jak działają ubezpieczenia i w jaki sposób rozmawiać o nich z dzieckiem
  • dlaczego warto się ubezpieczyć

Oprócz kwestii dotyczących ubezpieczeń, czytelnicy dowiedzą się:

  • jak rozpocząć edukację finansową
  • co zrobić, aby rozwijać przedsiębiorczość swojego dziecka
  • na czym polega połączenie troski o domowy budżet z budowaniem postaw proekologicznych

Nasza publikacja ma wesprzeć rodziców i opiekunów w wychowaniu dzieci, które w przyszłości nie będą miały problemów z dbaniem o swoje finanse, doskonale odnajdą się w cyfrowym świecie i dodatkowo zadbają o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny – wyjaśnia Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem dla rodziców oraz do wykorzystania zawartych w nim podpowiedzi w praktyce.

Poradnik dla rodziców

Informacje na temat programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności oraz oferty PKO Banku Polskiego dla dzieci poniżej 13 r.ż. znajdują się na stronie www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/.