2021-04-19

Zapraszamy do spróbowania swoich sił w Teście. Każdy bez względu na wiek oraz niezależnie od posiadania konta SKO może zostać Mistrzem wiedzy SKO!

PKO Bank Polski, po raz pierwszy w 86-letniej historii programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności uruchomił internetowy „Test wiedzy SKO”. Dzieci oraz dorośli mogą sprawdzić swoją wiedzę w zakresie: finansów, zarządzania własnym budżetem, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia i odżywiania, niemarnowania żywności oraz cyberbezpieczeństwa. Test dedykowany jest uczniom do 13. r.ż., których szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym SKO PKO Banku Polskiego, ale może w nim uczestniczyć każdy zainteresowany – nawet dorosły.

„Test wiedzy SKO” jest jednym z kryteriów branych pod uwagę w „Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli”. Za dobry wynik osiągnięty w Teście, szkoła ma szansę otrzymać, aż 20% punktów możliwych do zdobycia w konkursie. Warto zatem zachęcać dzieci do udziału w tej ciekawej inicjatywie.

Najważniejsze informacje na temat „Testu wiedzy SKO”:

Termin:
Test jest dostępny od 19 kwietnia 2021 r. na stronie: https://www.pkobp.pl/test-sko/ 

Formuła:
Test ma formę elektroniczną. Dla tych szkół/nauczycieli/uczniów, którzy będą mieli problemy z rozwiązaniami cyfrowymi, Test będzie możliwy do wykonania w innej, dogodnej dla nauczyciela i ucznia formie np. papierowej.
Test składa się z 10 pytań zamkniętych – typu: Prawda/ Fałsz lub „dokonaj wyboru” 1 spośród 4 odpowiedzi. Zaliczenie Testu wymaga udzielenia poprawnej odpowiedzi na minimum 7 z 10 pytań.

Zakres merytoryczny:
Z myślą o uczestnikach Testu opracowano specjalny sylabus, który ułatwi im przygotowania do rywalizacji oraz sprawi, że rozwiązywanie zadań będzie ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Każdy kto zapozna się z sylabusem oraz powtórzy wiedzę ze wskazanych w nim materiałów edukacyjnych SKO, powinien bez problemu otrzymać pozytywy wynik testu (co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi, istnieje możliwość powrotu do błędnych odpowiedzi w celu ich poprawy i zaliczenia testu).

Grupy wiekowe oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
Test będzie realizowany w kilku wersjach, dopasowanych do wieku uczestników:

  • dla klas 0-2, 3-4, 5-6,
  • dzieci młodsze z danej szkoły (pięciolatkowie) oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwiążą Test dla klas 0-2.

Każdy uczestnik, który wskaże co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi, będzie miał możliwość pobrania dyplomu potwierdzającego zdobycie tytułu Mistrza wiedzy SKO.

Do udziału w „Teście wiedzy SKO” zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków i nie tylko), ale przede wszystkim uczniów, którzy nie ukończyli 13 r.ż. ze szkół uczestniczących w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego.

Aby uruchomić Test, wystarczy podczas logowania skorzystać ze specjalnego kodu 000 (trzy zera), który należy wpisać w polu ‘Kod szkoły’. Dzieci, których szkoła uczestniczy w programie SKO, otrzymają dedykowany swojej szkole kod dostępu od Nauczyciela-Opiekuna SKO. 

Uruchom Test

Powodzenia!

Zasady „Testu wiedzy SKO”

Najczęściej zadawane pytania

Instrukcja korzystania z Testu wiedzy SKO w wersji elektronicznej (online)

Informacje na temat programu Szkolnych Kas Oszczędności, w tym konkursów dla szkół i nauczycieli, oraz oferty PKO Junior znajdziesz na stronie internetowej PKO Banku Polskiego w zakładce „dla dzieci”.