2020-11-06

„Ruszaj po zdrowie, czyli dlaczego warto prowadzić aktywny tryb życia”to nowy materiał edukacyjny od PKO Banku Polskiego dedykowany wszystkim beneficjentom programu Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki tej publikacji dzieci, ich rodzice i nauczyciele mogą w prosty i przyjazny sposób dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, rozwój fizyczny i zdrowy styl życia oraz jak zachęcić innych do zmiany swoich nawyków. Włączenie tematyki aktywnego trybu życia do programu edukacyjnego SKO to wyjście naprzeciw naturalnym trendom.

Ruszaj po zdrowie

W tekstach ujęto wiele różnych, ważnych, wątków, związanych ze światem kultury fizycznej: Dlaczego warto uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego? Kto może uprawiać sport? Jak być kulturalnym kibicem? Czy tylko najdroższy sprzęt sportowy jest wartościowy? W jaki sposób zachęcać innych do aktywności? Czy systematyczność jest ważna tylko podczas oszczędzania pieniędzy?

PKO Bank Polski od ponad 85 lat uczy najmłodszych podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Jednak to nie wszystko. Od 2012 roku, czyli rewitalizacji programu i wprowadzeniu go do internetu, zakres przekazywanej wiedzy został znacznie rozszerzony. Dzięki SKO dzieci zyskują kompetencje niezbędne w dorosłym życiu, otrzymują wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekologii, czy bezpieczeństwa w sieci, a wszystko to zgodnie z ideą SKO – oszczędzaniem.

Gorąco zapraszamy na stronę www.pkobp.pl/sko, gdzie znajdują się, m.in. materiały dla nauczycieli (scenariusze lekcji), dla rodziców (poradniki, gry do wykorzystania w domu), a także publikacje dla najmłodszych dotyczące finansów, bankowości, ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania żywności, cyberbezpieczeństwa oraz nowość – poradnik dotyczący aktywnego trybu życia.

Przyjemnej lektury!