2022-05-10

Test powstał w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, ale mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci, jak i dorośli. W ubiegłorocznej edycji rozwiązano aż 60 tysięcy testów!

Wiedza, jaką należy się wykazać, dotyczy tematyki finansów, oszczędzania, ekologii, aktywnego stylu życia, zdrowego odżywiania i cyberbezpieczeństwa.

Każdy, kto odpowie prawidło na 7 z 10 pytań może pobrać i ewentualnie wydrukować dyplom Mistrza wiedzy SKO.

Co warto wiedzieć o Teście wiedzy SKO?

  • Aby ułatwić uczestnikom przygotowania do udziału w teście Bank opracował specjalny sylabus, w którym znajdują się odnośniki do wszystkich zagadnień, które mogą się pojawić.
  • Jest realizowany w kilku wersjach: klasy 0-2, 3-4, 5-6. Dzieci młodsze z danej szkoły (pięciolatkowie) oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwiążą test dla klas 0-2.
  • Test mogą go wypełnić również dorośli. Nie trzeba posiadać konta w PKO Banku, ani spełniać jakichkolwiek warunków. Wystarczy wejść na stronę z testem, wypełnić niezbędne pola i uruchomić test. Doświadczenia ubiegłorocznej edycji pokazały, że dzieci bardzo często osiągały o wiele lepsze wyniki od dorosłych, np. rodziców, dziadków, a to z kolei przekładało się na satysfakcję i powód do domu u najmłodszych, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach pod patronatem SKO w swoich szkołach.
  • Wszystkie pytania oraz odpowiedzi zostały skonsultowane z psychologiem i ekonomistą, który zadbał o adekwatność poziomu trudności do wieku.
  • Można do niego przystąpić więcej niż 1 raz. Wystarczy każdorazowo wpisać inną nazwę użytkownika, a system wylosuje nową pulę pytań.
  • Test sprawdza, utrwala i rozszerza wiedzę z tematów, z którymi każdy z nas spotyka się w swoim codziennym życiu. Na uczestników czekają pytania dot. finansów, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia i cyberbezpieczeństwa.

Aby uruchomić test, wystarczy podczas logowania skorzystać ze specjalnego kodu 000 (trzy zera), który należy wpisać w polu „Kod szkoły”. Dzieci, których szkoła uczestniczy w programie SKO, otrzymają dedykowany swojej szkole kod dostępu od Nauczyciela-Opiekuna SKO. 

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w internetowym Teście wiedzy SKO!

Uruchom test

Powodzenia!

 

 

Informacje na temat programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności, w tym konkursów dla szkół i nauczycieli, oraz oferty PKO Junior znajdziesz na stronie internetowej PKO Banku Polskiego w zakładce „dla dzieci”.