2021-10-29

Wyjątkowe wydarzenie z udziałem Nauczycieli-Opiekunów SKO, Dyrektorów szkół oraz Pracowników PKO Banku Polskiego

Zorganizowane 22 października spotkanie odbyło się w formule online. Po raz pierwszy w historii internetowego SKO w tym samym dniu i o tej samej porze, przed ekranami komputerów oraz innych urządzeń elektronicznych zebrali się pasjonaci edukacji, nowoczesnych technologii oraz ponadprzeciętnego podejścia do nauczania młodych pokoleń.

Podziękowania, gratulacje oraz życzenia dla uczestników wydarzenia

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali życzeń, gratulacji i podziękowań ze strony przedstawicieli PKO Banku Polskiego skierowanych do:

  • Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli-Opiekunów SKO, którzy z dużym zaangażowaniem i wielką pasją realizowali założenia programu SKO – również w czasie pandemii. Szczególnie podkreślono nieszablonowe podejście nauczycieli do przekazywania wiedzy, rozwijanie umiejętności uczniów oraz zmotywowanie dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim Teście wiedzy SKO, który rozwiązano ponad 60 tys. razy.
  • Pracowników PKO Banku Polskiego, którzy włączają się w działania na rzecz edukacji za stworzenie przestrzeni do zdobywania rzetelnej i fachowej wiedzy na tematy dotyczące szeroko pojętego oszczędzania i przedsiębiorczości.

Wystąpienia mówców inspiracyjnych oraz film o SKO

Atrakcją spotkania były wystąpienia mówców motywacyjnych Miłosza Brzezińskiego i Szymona Kudły, którzy inspirowali do wprowadzania zmian w swoim życiu. Goście wydarzenia dowiedzieli się m.in. w jaki sposób budować własny dobrostan, wysłuchali na czym polegają złudzenia jakim ulegamy w życiu społecznym, poznali sposoby wzmacniania odporności psychicznej, dążenia do celu pomimo przeciwności losu lub barier fizycznych. Uczestnicy otrzymali odpowiedzi na pytania: dlaczego niektórych kryzys nakręca do działania, a innych paraliżuje, jak przestawić swój sposób myślenia w momencie próby, tak aby wzmocnić optymizm, poczucie mocy i sprawczości, dlaczego warto pomóc sobie, zanim zaczniemy pomagać innym.

W trakcie Wieczoru inspiracji z SKO uczestnicy wydarzenia obejrzeli film pokazujący wspólne osiągnięcia oraz planowane nowości w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności. Spotkanie w ramach Wieczoru inspiracji z SKO było doskonałą okazją do podzielenia się naszymi wspólnymi sukcesami, np. bardzo dużym zainteresowaniem Testem wiedzy SKO, który sprawdzał wiedzę z różnych obszarów, w tym cyberbezpieczeństwa, finansów, ekologii. Test rozwiązano ponad 60 tys. razy! W filmie zdradziliśmy również projekty, które w najbliższej przyszłości zaproponujemy beneficjentom SKO. Dziękujemy wszystkim gościom za ten wyjątkowy, wspólnie spędzony wieczór. Wierzę, że mądre słowa, które padły podczas spotkania, zostaną z nami na dłużej. Z pewnością będziemy mogli z nich skorzystać zarówno w chwilach radości, jak i w momentach, w których potrzebujemy nadziei, motywacji i inspiracji.  – mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

Pozytywne komentarze uczestników wydarzenia

Goście podczas spotkania na bieżąco opisywali swoje wrażenia dotyczące tego wieczoru. W tym celu korzystali z czatu oraz platformy SzkolneBlogi.pl. Na co zwracali uwagę? Oprócz podziękowań za inspirujące wykłady i miło spędzony wieczór, nauczyciele podkreślali wyjątkową atmosferę, która przywołała wspomnienia z dorocznych spotkań organizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej (przed pandemią), a także motywację do dalszych działań – nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Dziękujemy i życzymy powodzenia!