2022-06-09

Spotkanie odbyło się w murach Domu Aukcyjnego Desa Unicum w Warszawie. Myślą przewodnią, która znalazła się również w zaproszeniu wydarzenia, był cytat wielkiego podróżnika – Herodota „Całe nasze życie to pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia”.

Zebranych Gości powitał Maciej Kurzajewski, dziennikarz telewizyjny. Następnie głos zabrała Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim, która podziękowała zgromadzonym za wyjątkowy profesjonalizm oraz stworzenie przestrzeni do przekazywania nowoczesnej, praktycznej i kompleksowej wiedzy. Ponadto podkreśliła, że to właśnie dzięki pracy i pasji zebranych Gości uczniowie ze szkół podstawowych mają dostęp do najnowszych informacji dotyczących finansów, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia czy cyberbezpieczeństwa.

Atrakcją wieczoru była prelekcja Pauli Januszkiewicz, światowej klasy eksperta ds. bezpieczeństwa IT, która z perspektywy własnych doświadczeń opowiedziała, w jaki sposób dbać o ochronę tożsamości w internecie. Uczestnicy poznali techniki wykradania danych wykorzystywane przez hakerów, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę, aby zadbać o własne bezpieczeństwo w internecie oraz na żywo zobaczyli, jak łatwo przeprowadza się atak hakerski (jeśli nie zastosujemy się do zasad bezpieczeństwa).

Na scenie wystąpili również znani ze szkolnego ekranu panowie Maciej Kurzajewski, dziennikarz telewizyjny oraz Robert Motyka, prezenter radiowy, osobowość sceniczna, którzy podczas pełnej humoru i wzruszeń rozmowy opowiedzieli, jak pokonując wyboistą drogę na szczyt spełniać swoje marzenia. Robert Motyka podzielił się własnymi doświadczeniami związanymi z przezwyciężaniem życiowych trudności, dążeniem do celu oraz osiąganiem sukcesu.

Zwieńczeniem wieczoru była uroczysta kolacja z recitalem wokalistki Ady Kiepury, a także zwiedzanie ekspozycji. Wśród dzieł dostępnych w domu akcyjnym znalazły się płótna znamienitych malarzy, w tym: Jacka Malczewskiego i Józefa Chełmońskiego.

Jakie były wrażenia Nauczycieli-Opiekunów SKO, którzy uczestniczyli w spotkaniu? Opiekunowie SKO zwracali uwagę na wysoki poziom merytoryczny, wspaniałą atmosferę, inspirujące treści motywujące do podejmowania kolejnych działań. Goście swoimi refleksjami dzielili się również w internecie, publikując na platformie SzkolneBlogi.pl obszerne relacje opisujące to wyjątkowe wydarzenie.

Dziękujemy za wspaniały wieczór. Zachęcamy do wykorzystywania zdobytej wiedzy oraz uskrzydlających myśli, które wybrzmiały podczas spotkania-inspiracji dla Nauczycieli-Opiekunów SKO oraz Dyrektorów najlepszych szkół.