2020-05-11

Zapytaliśmy naszego klienta – Dariusza Kondysa, dyrektora zarządzającego DTP-Soft – o to, w czym najbardziej zaskakuje go serwis bankowości internetowej iPKO biznes. 

DTP-Soft sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą internetową licencji do oprogramowania oraz produkcją gier na smartfony. Działa na 27 rynkach, poprzez 3 spółki polskie i 2 niemieckie, ale biznes prowadzony jest z Rabki. iPKO biznes odgrywa ważną rolę w działalności grupy kapitałowej kierowanej przez Dariusza Kondysa.

Fakt 1. Możliwość zarządzania kilkoma spółkami w jednocześnie

W iPKO biznes można zarządzać finansami wszystkich spółek z grupy kapitałowej, bez przelogowania. Wystarczy, że spółki mają otwarte rachunki w PKO Banku Polskim lub oddziałach zagranicznych banku w Czechach lub Niemczech.

- W jednym panelu mam dostęp do finansów 5 spółek. Przelewy między nimi trwają kilkadziesiąt sekund, nawet jeśli są wysyłane z rachunku otworzonego w oddziale niemieckim. To bardzo ułatwia mi zarządzanie finansami oraz generowanie odpowiednich raportów dla księgowości – wyjaśnia Dariusz Kondys.

W iPKO można też nadać odpowiednie uprawnienia wielu użytkownikom, np. inne dla księgowości,  inne dla zarządu w ramach jednej firmy lub grupy.

Fakt 2. Szybkie sprawdzanie kontrahenta na białej liście

Od 1 stycznia 2020 r. przy transakcjach biznesowych o wartości powyżej 15 tys. zł, dokonujący płatności powinien zweryfikować czy rachunek kontrahenta znajduje się na tzw. białej liście podatników VATRachunki na liście VAT sprawdzam bezpośrednio w serwisie iPKO biznes. Wystarczy, że wpiszę NIP i raz kliknę w odpowiednie pole podczas zlecania przelewu. Dzięki temu nowe przepisy nie zabierają mi czasu  – mówi dyrektor zarządzający DTP-Soft.

Funkcja sprawdzania na liście VAT działa dla przelewów jednorazowych, split payment oraz paczek przelewów.

Fakt 3. Stabilny system

- Pracuję na iPKO biznes 12 godzin dziennie i jeszcze nigdy mi się nie zawiesił, ani nie doświadczyłem żadnych przerw w funkcjonowaniu. Prowadzę biznes w internecie i wiem, że chwilowe przestoje zdarzają się także największym, stąd moje tak pozytywne zaskoczenie – wyjaśnia Dariusz Kondys.

iPKO biznes jest przystosowany do obsług ogromnej ilości operacji. Prócz firm – z serwisu korzystają także największe instytucje publiczne w Polsce oraz dostawcy usług masowych (np. gazu, prądu, usług telekomunikacyjnych itp.).

Fakt 4. Szybka i bezpieczna wymiana walut

W iPKO biznes można aktywować kantor internetowy dla firm iPKO dealer. Wymiana walut po atrakcyjnych kursach odbywa się na rachunkach firmy w PKO Banku Polskim.

Kursy są w porządku, ale dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Pieniądze podczas wymiany nie opuszczają moich kont. Sama wymiana jest natychmiastowa. Nie wyobrażam sobie wysyłania środków do jakiś kantorów internetowych, które nie są bankiem – podsumowuje Dariusz Kondys, dyrektor zarzadzający DTP-Soft.

 


Warto wiedzieć

iPKO biznes to niezwykle zaawansowany serwis bankowości internetowej dla dużych przedsiębiorców, grup kapitałowych oraz podmiotów publicznych. Umożliwia m.in. masową obsługę płatności, zarządzania rachunkami, zarządzania kartami płatniczymi (nawet w skali kilkudziesięciu tysięcy użytkowników). Uprawnienia do serwisu dla użytkowników mogą być ustawiane na wielu poziomach. Dzięki temu pracownik firmy może mieć dostęp tylko do takich informacji, jakie są niezbędne dla danego stanowiska. Dziennie iPKO biznes obsługuje średnio 500 tys. operacji. Więcej

 

Chcesz porozmawiać o biznesie? Zostaw swój numer, a oddzwoni nasz doradca

Kontakt

 

Informację zawarte na stronie mają charakter informacyjny, reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych lub ich emitentów w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także nie są formą świadczenia usług doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej.