Parkuj wygodnie z Android Auto

03.07.2024
Opłacaj parking na ekranie swojego samochodu.

Masz aplikację IKO na telefonie z systemem Android i samochód, który obsługuje Android Auto? W takim razie możesz korzystać z usługi Opłaty parkingowe na ekranie samochodu. Dzięki niej wygodnie opłacisz postój samochodu w strefie płatnego parkowania. Wystarczy, że połączysz swój telefon z systemem Infotainment w swoim samochodzie.

Jak skorzystać?

  1. W aplikacji IKO wejdź w Oferta Opłaty parkingowe.
  2. Zaakceptuj regulamin i dostęp do lokalizacji.
  3. Dodaj samochód, za który chcesz zapłacić.

Twoja usługa Opłaty parkingowe była już wcześniej aktywowana? Możesz od razu zacząć korzystać z aplikacji IKO na ekranie samochodu!

Jak zapłacić za parking?

  1. Na ekranie samochodu wybierz funkcję Android Auto w swoim samochodowym systemie Infotainment.
  2. Kliknij w ikonę aplikacji IKO na ekranie.
  3. Wybierz z listy miasto, w którym chcesz zaparkować, a następnie strefę parkowania, rodzaj parkowania (start/stop lub wybierz czas parkowania), numer rejestracyjny pojazdu oraz konto, z którego pobierzemy opłatę.

Jeśli opłata za parking wyniesie więcej niż 100 zł, musisz wyrazić dodatkową zgodę w aplikacji IKO, aby w przyszłości takie opłaty potwierdzać z ekranu samochodu.

Jak to zrobić?

  1. W aplikacji IKO na telefonie wejdź w Oferta Opłaty parkingowe  menu kontekstowe  Android Auto i wyraź zgodę.
  2. Gotowe! Od tego momentu zapłacisz opłaty za parkowanie powyżej 100 zł z ekranu samochodu.

Więcej o opłatach parkingowych w aplikacji IKO

Usługa Opłaty parkingowe w aplikacji IKO realizowana jest przez Mobile Traffic Data Sp. z o.o., właściciela rozwiązania technicznego moBILET. Usługa dostępna jest w wybranych miastach.

Połączenie aplikacji IKO z Android Auto dostępne jest w aplikacji IKO od wersji 3.153.

Aby funkcja działała poprawnie system Infotainment musi obsługiwać Android Auto, a telefon musi być podłączony do samochodu przez kabel USB lub bezprzewodowo przez sieć WiFi 5Ghz. W ustawieniach telefonu musisz włączyć obsługę Android Auto i mieć zainstalowaną aplikację Android Auto. Możesz ją pobrać z oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Twojego telefonu. Producenci samochodu mogą wprowadzić dodatkowe ograniczenia ze względów bezpieczeństwa.