PKO Konto za Zero - PKO Bank Polski
PKO KONTO ZA ZERO

Najlepsze konto osobiste

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty w złotych BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za obsługę karty do konta ? gdy zapłacisz min. 5 razy BLIKIEM lub kartą w jej okresie rozliczeniowym; inaczej – 10 zł/mies.
Ranking Złoty Bankier w kategorii najlepsze konto osobiste w 2024

Zobacz, jak korzystać z Konta za Zero za darmo

 • Prowadzenie konta
  0 zł
 • Obsługa karty, gdy w okresie rozliczeniowym karty zrobisz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM 2
  0/10 zł
PKO Konto za Zero - Darmowe konto bankowe
KONTO ZA ZERO

Konto za Zero ma to, czego Ci trzeba

Jak otworzyć Konto za Zero

 • 1
  Pobierz aplikację mobilną IKO
  Wybierz rodzaj konta i kartę, jeśli chcesz ją zamówić, uzupełnij dane kontaktowe i udziel odpowiednich zgód
 • 2
  W aplikacji IKO zrób zdjęcie twarzy i dowodu osobistego
  Uzupełnij pozostałe dane i złóż wniosek
 • 3
  W e-mailu otrzymasz dane logowania do serwisu iPKO i aplikacji IKO
  Niektóre funkcje konta będą wymagały dodatkowego potwierdzenia tożsamości w dowolnym oddziale banku ? Od momentu podpisania umowy przez klienta do czasu okazania dokumentu tożsamości w oddziale klient może korzystać z konta w ograniczonym trybie tj.:
  - dzienny limit transakcji do rachunku wynosi 10 000 PLN (nie można go znieść)
  - brak możliwości zarządzania limitami karty debetowej wydanej do tego rachunku
  - brak możliwości korzystania z e-urzędu i całej funkcjonalności administracji państwowej np. złożenia wniosku 500+
  - brak możliwości zamówienia więcej niż jednej karty debetowej do rachunku z wyjątkiem zastrzeżenia i jednoczesnego zamówienia kolejnej karty
  - brak możliwości zmiany limitów dla aplikacji IKO
Otwórz Konto za Zero na selfie
FILM INSTRUKTAŻOWY

Jak otworzyć konto na selfie w aplikacji IKO?

Pytania i odpowiedzi

 • Tak, konto bankowe Konto za Zero możesz otworzyć przez internet. Skorzystaj z aplikacji IKO, złóż wniosek online w serwisie iPKO lub na stronie pkobp.pl. Jeśli założysz konto na selfie, będzie aktywne zaraz po zawarciu umowy. Niektóre funkcje konta ze względów bezpieczeństwa wymagają dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale banku. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie Jak otworzyć konto osobiste?

 • Nie, nie musisz zapewniać systematycznych wpływów na Konto za Zero, aby jego prowadzenie było za 0 zł. Jeśli jednak przelewasz wynagrodzenie na Konto za Zero, możesz wiele zyskać – np. dodatkową gotówkę na koncie w ramach pożyczki gotówkowej nawet w 30 sekund od akceptacji umowy.

 • Aby przenieść konto z innego banku, wystarczy złożyć dyspozycję o przeniesienie rachunku w serwisie internetowym iPKO. Możesz też wskazać do przeniesienia pozostałe usługi płatnicze i saldo. Resztę … załatwimy za Ciebie. O zmianie numeru konta możemy poinformować Twojego pracodawcę i inne wskazane instytucje.

 • Wniosek o debet na Koncie za Zero możesz złożyć podczas otwierania konta albo w innym dowolnym momencie w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Możesz otrzymać do 1 000 zł debetu, jeśli na Twoje konto systematycznie wpływa np. wynagrodzenie, stypendium, emerytura lub renta. Przez pierwsze 30 dni nie zapłacisz odsetek od debetu, a jedynie 5 zł tylko w miesiącu, w którym z niego skorzystasz.

 • Nie pobieramy opłat za przewalutowanie1 transakcji kartą za granicą, jeśli poza Kontem za Zero masz jedno z kont walutowych z podpiętą kartą wielowalutową. Dotyczy to zarówno wypłat z bankomatów, jak również zakupów w sklepach stacjonarnych i w internecie. Przy wypłatach z bankomatów zwracaj uwagę na komunikaty – operator bankomatu może pobierać dodatkowe opłaty.

Aplikacja (mobilna) IKO

Definicja prawna

to określenie na usługę bankowości elektronicznej. Jest to usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.

Co to dla Ciebie znaczy?

Dostęp do rachunku płatniczego przez iPKO oraz IKO, które umożliwiają m.in.: sprawdzenie salda konta, zmianę limitów do płatności bezgotówkowych i transakcji kartą, zlecanie dyspozycji dotyczących rachunku.

Infolinia banku

Definicja prawna

to określenie na usługę bankowości telefonicznej. Jest to usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez telefon za pośrednictwem infolinii dostawcy, umożliwiająca w szczególności sprawdzenie salda rachunku płatniczego lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.

Co to dla Ciebie znaczy?

Dostęp do rachunku płatniczego przez telefon za pośrednictwem infolinii, która umożliwia m.in.: sprawdzenie salda konta, zlecanie dyspozycji dotyczących rachunku.

Serwis (internetowy) iPKO

Definicja prawna

to określenie na usługę bankowości elektronicznej. Jest to usługa polegająca na dostępie do rachunku płatniczego przez internet, umożliwiająca sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku.

Co to dla Ciebie znaczy?

Dostęp do rachunku płatniczego przez iPKO oraz IKO, które umożliwiają m.in.: sprawdzenie salda konta, zmianę limitów do płatności bezgotówkowych i transakcji kartą, zlecanie dyspozycji dotyczących rachunku.

Wyjaśniamy oznaczenia

1 Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty. Dodatkowo gdy nie skorzystano z funkcji wielowalutowej karty, wypłaty gotówki w walutach obcych, w tym transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej dla płatności gotówkowych, wiążą się z pobraniem prowizji za przewalutowanie. Zasady przewalutowania operacji zawierają Ogólne warunki prowadzenia rachunków bankowych i świadczenia usług dla klientów indywidualnych przez PKO Bank Polski SA. Wysokość prowizji za przewalutowanie transakcji dostępna jest w Taryfie prowizji i opłat.

Warunki, jakie należy spełnić, żeby nie doszło do przewalutowania:

 • Transakcja musi być realizowana w walucie PLN, EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HUF
 • Bank prowadzi dla klienta rachunek w walucie operacji (jednej z wyżej wymienionych), który jest podpięty do karty w chwili realizacji transakcji
 • Na rachunku walutowym muszą się znajdować środki wystarczające do dokonania transakcji
 • Klient nie skorzysta z usługi DCC (Dynamiczne Przeliczanie Walut) dostępnej w niektórych bankomatach albo terminalach płatniczych

2 Pamiętaj:

 • Okres rozliczeniowy karty trwa miesiąc i zaczyna się od następnego dnia, w którym wydaliśmy kartę
 • Przelewy z karty i na numer telefonu nie są uznawane za transakcje bezgotówkowe
 • Zwrot towaru lub anulowanie operacji zmniejsza liczbę bezgotówkowych transakcji płatniczych w okresie rozliczeniowym

3 Jeśli przelewy w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO autoryzujesz kodem z karty kodów jednorazowych, opłata dodatkowo wyniesie 0,50 zł