2017-08-03

Kapituła 15. edycji programu Solidny Pracodawca Roku doceniła przede wszystkim oferowane przez Bank warunki pracy, politykę szkoleniową, możliwości rozwoju i pozapłacowe benefity. Uznanie zyskały także system motywacyjny, społeczna odpowiedzialność biznesu i employer branding. W efekcie, Bank może pochwalić się rzadko spotykanym w Polsce wskaźnikiem retencji – średni staż w pracy w Banku wynosi 15 lat.

- Pracownicy są naszym największym kapitałem. Ich kompetencje, wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam utrzymywać przewagę konkurencyjną. Utalentowani i zaangażowani mają znaczący wkład w sukcesy Banku i jego pozycję lidera rynku - mówi Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim.

Program Solidny Pracodawca Roku to prestiżowy, ogólnopolski, projekt badawczy w dziedzinie HR, którego celem jest uhonorowanie najlepszych pracodawców, rzetelnych pod względem polityki zatrudnieniowej, rozwiązań pracowniczych i zarządzania zasobami ludzkimi. Kapituła bierze pod uwagę również zewnętrze i wewnętrze opinie o instytucji i jego kulturze organizacyjnej.

PKO Bank Polski jest cenionym pracodawcą. W tym roku w badaniu Antal „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów 2016” zajął drugie miejsce w branży bankowość. W rankingu „Pracodawca Roku 2016” prowadzonym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC miał piątą pozycję i był jedyną polską firmą w pierwszej piątce. W rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców, powstałym na podstawie badania Universum Talent Research, w kategorii biznes uplasował się na czwartym miejscu, poprawiając ubiegłoroczny wynik.