2014-03-07

Każdego dnia liczba użytkowników IKO powiększa się średnio o około 350 osób, a z aplikacji korzysta już ogółem ponad 125 tysięcy użytkowników. IKO ma rok i jest najpopularniejszym i najbardziej rozwiniętym systemem płatności mobilnych w Polsce.

Płatności mobilne IKO pojawiły się na rynku dokładnie rok temu. W tym czasie udało się zbudować sieć akceptacji IKO obejmującą 70 tysięcy terminali płatniczych eService, ponad 6 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego i Euronet oraz 8 tys. sklepów internetowych, co czyni je najpopularniejszym i najbardziej rozwiniętym systemem płatności mobilnych w Polsce. Również sama aplikacja mobilna jest od 12 miesięcy systematycznie rozwijana. Obecnie IKO działa już na niemal wszystkich telefonach dostępnych na krajowym rynku (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian i Java), zostało udostępniona klientom Inteligo, osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, a nawet dzieciom w postaci portmonetki IKO. Aplikację wzbogacono również m.in. o przelewy na numer rachunku bankowego - zarówno te wcześniej zdefiniowane w bankowości internetowej, jednorazowe, jak i pomiędzy własnymi rachunkami.

Nagrody dla IKO 

PKO Bank Polski został laureatem Mobile Trends Awards w kategorii „Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej” za system płatności mobilnych IKO. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego pod patronatem Związku Banków Polskich przyznała natomiast IKO nagrodę w kategorii Projekt Roku. Rada Programowa IT@BANK 2013 i redakcja miesięcznika Bank przyznały tytuł Wizjonera Rynku IT@BANK 2013 Wojciechowi Bolanowskiemu, dyrektorowi Pionu Bankowości Elektronicznej w PKO Banku Polskim, za stworzenie przyjaznej dla użytkowników aplikacji IKO, która ma szansę stać się platformą informatyczną dla stworzenia krajowego standardu płatności mobilnych. IKO zostało również laureatem międzynarodowego konkursu Effective Mobile Marketing Awards 2013 organizowanego przez Mobile Marketing Magazine.

Z IKO można teraz wygrać 500 zł!
Wystarczy zgłosić udział w konkursie i wykonać jak najwięcej transakcji IKO. Więcej.

Średnio co pół minuty ktoś wykonuje transakcję IKO!
Każdego dnia użytkownicy IKO wykonują pomiędzy 1500 a 3000 transakcji IKO (wypłaty z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy). Od momentu wdrożenia IKO na rynek, wykonali oni telefonami prawie 400 tysięcy transakcji na łączną kwotę ponad 100 milionów złotych.

Sprawdź więcej ciekawostek o IKO

Infografika na temat IKO