2015-09-08

Historia SKO PKO Banku Polskiego rozpoczęła się w styczniu 1935 roku, wtedy szkolne kasy oszczędności zostały oddane pod kuratelę Pocztowej Kasy Oszczędności. Od tej historycznej daty szkolne kasy przechodziły różne okresy, zmieniały swoją formułę, ogłaszały kolejne konkursy. Od ponad 80 lat SKO zachęca najmłodszych do oszczędzania, przedsiębiorczości zdobywania wiedzy ekonomicznej. Dziś ponad 157 tysięcy dzieci uczy się oszczędzać korzystając z internetowych kont SKO, zaś przesłanie programu dociera do ponad miliona uczniów i dwóch milionów rodziców. SKO to największy, najbardziej innowacyjny i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w kraju.

Stworzony w ramach Programu przez PKO Bank Polski serwis: http://www.sko.pkobp.pl jest pierwszym tak kompleksowym, łatwym w obsłudze, intuicyjnym, bezpiecznym i przyjaznym graficznie produktem dla najmłodszych. Dzięki niemu dzieci mogą, m.in. zakładać wirtualne skarbonki, zdobywać specjalne odznaki i oczywiście na bieżąco sprawdzać stan środków na rachunku oraz historię oszczędzania. SKO Konto dla Ucznia dedykowane dzieciom w wieku 5-13 lat jest bezpłatne, a zgromadzone na nim pieniądze są atrakcyjnie oprocentowane.

W ramach SKO PKO Bank Polski zapewnia też wsparcie merytoryczne szkołom dostarczając pomoce dydaktyczne, m.in. scenariusze lekcji. Te ostatnie zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i 11 kuratorów oświaty z całej Polski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądały zmiany, jak oszczędzali twoi dziadkowie czy rodzice, a jak mogą oszczędzać w tej chwili dzieci – przyjdź na wystawę „80 lat SKO”.

Wystawę można odwiedzać przez najbliższe dwa tygodnie w godzinach otwarcia Oddziału 1 w Białymstoku, przy Rynku Kościuszki 16 (od 8.00 do 18.00). Wystawa będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających.

Dodatkowo wystawę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko

Serdecznie zapraszamy.