2015-09-17

W poniedziałek 21 września we Wrocławiu odbędzie się specjalna Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Tym razem zbieramy krew dla siedmioletniej Julki chorej na białaczkę. Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

Julka Starosta, córka pracownika PKO Banku Polskiego, cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Więcej na temat zmagań siedmiolatki z chorobą można przeczytać na jej profilu: https://www.facebook.com/julkas2008

We Wrocławiu na wszystkich, którzy zechcą pomóc Julce, w godz. 9.00 – 13.30, na Placu Solnym będzie czekał krwiobus.

Podczas II edycji tegorocznej BAHK byliśmy m.in. w Rowach, Radomiu, Zakopanem, Toruniu, Wysokiem Mazowieckiem, Białymstoku, Zamościu i Mońkach. 22 września dotrzemy do Warszawy. W sumie w tym roku do naszej akcji dołączyło ponad 1680 osób, dzięki którym zebraliśmy aż 757 litrów tego cennego leku!

W ramach bankowej akcji krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie zbiórki organizowanej z BAHK, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 8,9 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 4 tys. litrów krwi.

Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji!

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii.  

Zapraszamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 95 tys. fanów!