2015-09-18

We wtorek 22 września w Warszawie odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

W Warszawie krew będzie można oddawać w godz. 9.00 – 15.00, w ambulansie, który zatrzyma się pod Centralą PKO Banku Polskiego, przy ul. Puławskiej 15.

Podczas II edycji tegorocznej BAHK byliśmy m.in. w Rowach, Radomiu, Zakopanem, Toruniu, Wysokiem Mazowieckiem, Białymstoku, Zamościu i Mońkach. W sumie w tym roku do naszej akcji dołączyło ponad 1680 osób, dzięki którym zebraliśmy aż 757 litrów tego cennego leku!

W ramach bankowej akcji krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie zbiórki organizowanej z BAHK, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już ponad 8,9 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 4 tys. litrów krwi.

Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji!

Jak przygotować się do oddawania krwi i kto może zostać dawcą, można przeczytać na Bankomanii

Zapraszamy także do śledzenia aktualności na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego i profilu BAHK na Facebooku, który ma ponad 95 tys. fanów!