2013-08-19

Liczba akceptantów IKO systematycznie się powiększa. Dołączyła do nich właśnie marka Shell. Jest to pierwsza tak duża sieć paliwowa, w której Klienci będą mogli płacić przy pomocy aplikacji PKO Banku Polskiego. Płatności mobilne będą obsługiwane w 311 stacjach na terenie całej Polski. 

- Każdego dnia intensywnie pracujemy nad rozwojem sieci akceptującej płatności IKO, tak by telefonem można było zapłacić w jak największej liczbie miejsc za jak najszerszą paletę produktów. Shell to pierwsza duża sieć stacji paliw, która dołączyła do naszego projektu. Dzięki temu telefonem możemy już zapłacić nie tylko za zakupy, rachunek w restauracji, czy za bilet do kina, ale także za paliwo – powiedział Wojciech Bolanowski, Dyrektor Pionu Bankowości Elektronicznej w PKO Banku Polskim.

- W Shell poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, aby umożliwić naszym klientom jak najszerszy i najwygodniejszy wachlarz możliwości form płatności za produkty dostępne na stacjach -  dodał  Paweł Odrzywołek, Dyrektor Sieci Stacji Paliw, Członek Zarządu Shell Polska.

Punkty umożliwiające dokonywanie płatności IKO są obsługiwane przez spółkę eService, należącą do Grupy PKO Banku Polskiego. Najłatwiej znaleźć je w samej aplikacji w telefonie, korzystając z funkcji geolokalizacji, lub na stronie internetowej www.pkobp.pl/poi.