2017-07-25

Prowadzony przez PKO Bank Polski od niemal pół wieku Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2016/2017 prawie pół tysiąca placówek z całej Polski przygotowało swoje elektroniczne prezentacje, w których pokazało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, naukę ekologii, przedsiębiorczości oraz prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl. Konkurs (jak co roku) składa się z dwóch etapów: regionalnego oraz krajowego. W etapie regionalnym aż 361 szkół zdobywa nagrody I, II i III stopnia – odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto. Ponadto laureaci nagrody I stopnia zakwalifikowali się do etapu krajowego, w którym na 3 najlepsze placówki czekają nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznają również internauci.

Szkoły, które osiągnęły najwyższe noty w swoich regionach (tym samym zdobyły nagrodę I stopnia oraz przechodzą do etapu krajowego konkursu i głosowania internautów):

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻUKOWIE

SZKOŁA PODSTAWOWA IM.KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W BIAŁEJ PANIEŃSKIEJ

SKO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W MARZĘCICACH

SZKOŁA PODSTAWOWA  IM. 25 PUŁKU ARTYLERII PANCERNEJ W MSZCZONOWIE

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W NOWEJ RUDZIE

SKO PRZY ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W ORZYSZU

ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 2 W PLESZEWIE

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W RABCE ZDROJU

SKO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W SIEWIERZU

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZASZYNIE

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ  NR 323 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W WARSZAWIE

 

Poznaj pozostałych laureatów.

Dziękujemy wszystkim szkołom za zaangażowanie we współpracę z PKO Bankiem Polskim w zakresie edukacji finansowej najmłodszych. Gratulujemy zwycięzcom.