2016-06-23

...w tym roku szkolnym zostały zakończone.

Kolejne biegi odbędą się we wrześniu w Koszalinie, Poznaniu i Bydgoszczy.

Prawie 3 tysiące uczniów z całej Polski rywalizowało w eliminacjach do PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Wśród nich były również dzieci chodzące do szkół uczestniczących w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności.

Dotychczas biegi sztafetowe odbyły się na 9 stadionach lekkoatletycznych w: Gdańsku, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Rzeszowie, Krakowie, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. We wszystkich lokalizacjach dopisali zarówno SKO-wicze, którzy licznie stawili się na stadionach, zagrzewający do biegów kibice oraz słoneczna pogoda. Kolejne eliminacje odbędą się w: Koszalinie (6 września), Poznaniu (7 września) i Bydgoszczy (8 września).

Wszystkie szkoły, które zakwalifikują się do finału, czyli PKO Biegu Charytatywnego Młodych mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody w postaci środków finansowych na zakup sprzętu sportowego dla ich placówek. Ponadto, pokonane przez uczniów okrążenia zostaną przeliczone na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci. Bieg ten, odbędzie się 17 września 2016 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 polskich miastach.

Nauczyciele-Opiekunowie SKO mogą jeszcze zgłosić swoje placówki do udziału w biegach w: Koszalinie, Poznaniu i Bydgoszczy. Wystarczy wypełnić formularz elektroniczny najpóźniej do 1 dnia przed datą rozpoczęcia wydarzenia w danej lokalizacji.

Lista zwycięskich szkół.