2012-12-21

Piotr Żochowski został powołany na stanowisko Prezesa PKO TFI z dniem 20 grudnia 2012 r. Od 1 czerwca 2011 pełnił funkcję wiceprezesa Towarzystwa.

Piotr Żochowski związany jest z rynkiem finansowym od 1996 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami finansowymi. W latach 1999 – 2010 pracował w Grupie Kapitałowej Pioneer Pekao Investment Management, między innymi jako Dyrektor Finansowy oraz Wiceprezes Zarządu w Pioneer Pekao TFI S.A. Był odpowiedzialny m.in. za rozwój Pioneer Global Asset Management w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Był członkiem Rady Nadzorczej NETIA S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej Platforma Mediowa Point Group S.A.

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA prowadzonego przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen.
Posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA)  nadany przez amerykański CFA Institute, potwierdzający kwalifikacje w zakresie doradztwa inwestycyjnego oraz tytuł Fellow of ACCA, międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości.

„Dbałość o wyniki inwestycyjne, rozwój produktów oraz aktywna sprzedaż to najistotniejsze wyzwania, które stoją przed PKO TFI. Przekroczyliśmy właśnie barierę 10 mld aktywów netto w zarządzaniu. Dzięki temu umacniamy naszą pozycję  w czołówce najistotniejszych graczy na rynku funduszy inwestycyjnych. Naszą ambicją na kolejny rok jest stałe powiększanie udziału w rynku, ale przede wszystkich oferowanie klientom jak najlepszych rozwiązań finansowych i wypracowywanie zadowalającego zysku z ich inwestycji” – mówi Piotr Żochowski.