2016-06-03

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w eliminacjach do PKO Biegu Charytatywnego Młodych, który odbędzie się 17 września 2016 r. na stadionach w 12 miastach Polski. Aż 1/3 zwycięskich placówek rywalizujących w biegach sztafetowych w Gdańsku, Łomży i Lidzbarku Warmińskim to szkoły uczestniczące w programie edukacyjnym Szkolnych Kas Oszczędności.

Gdańsk był pierwszym miastem, w którym 23 maja na stadionie lekkoatletycznym AWFiS zmierzyło się ponad 500. uczniów z trójmiejskich szkół podstawowych. W wydarzeniu uczestniczyli znani lekkoatleci: Paweł Januszewski, Sebastian Chmara, Artur Gąsiewski i gospodarz imprezy, dr AWFis Krzysztof Byzdra. W sztafecie bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku.

Ogromne emocje towarzyszyły również biegom, które odbyły się dzień później w Lidzbarku Warmińskim. Na stadionie miejskim stawiły się wszystkie placówki z Lidzbarka oraz okolic. Aż 600 dzieci zaprezentowało swoją doskonałą formę fizyczną oraz chęć zakwalifikowania do udziału w finale. W tym mieście najlepsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach oraz Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Rekordową frekwencją zachwyciła Łomża. W eliminacjach, które odbyły się 25 maja uczestniczyło ponad 800. uczniów. Licznie zgromadzeni kibice zagrzewali SKO-wiczów do rywalizacji. Tym razem pierwszą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży. Mali biegacze zachwycili swoją determinacją oraz rewelacyjnym czasem w biegu sztafetowym na dystansie 200 m. poniżej 13. minut.

Kolejne biegi odbędą się w Rzeszowie (7 czerwca 2016 r.), Krakowie (8 czerwca 2016 r.) oraz Bielsko-Białej (9 czerwca 2015 r.).  

 PKO Bieg_Charytatywny_Młodych