2013-10-18

PKO Bank Polski został po raz drugi z rzędu uznany za najbardziej innowacyjną firmę sektora bankowego w trzeciej edycji rankingu tygodnika Wprost. W konkursie wyróżniane są podmioty przyczyniające się do rozwoju innowacji oraz zwiększające konkurencyjność polskiej gospodarki.

Bank został nagrodzony za sukcesywne inwestowanie w nowoczesne procesy, wprowadzając na rynek nowatorskie usługi i rozwiązania technologiczne we wszystkich segmentach rynku.Jedną z przyczyn wyboru Banku jestwdrożenie nowatorskiego rozwiązania IKO – bankowości mobilnej czwartej generacji łączącej w jednej aplikacji funkcje sprawdzania salda, historii rachunku, przelewów, płacenie w sklepach tradycyjnych i internetowych, wypłaty z bankomatów oraz generowania czeków do użycia offline.

Nagrodę „Innowatora 2013” w imieniu PKO Banku Polskiego podczas uroczystej gali odebrał Wiceprezes Zarządu Piotr Alicki, odpowiedzialny za obszar Informatyki i Usług.

Innowatory Wprost przyznawane są w kilku kategoriach, kluczowych z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Zestawienie tygodnika zostało przygotowane w oparciu o Listę 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce autorstwa zespołu naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.