2017-09-14

PKO Bank Polski po raz kolejny udowadnia, że tradycja może iść w parze z nowoczesnością. W organizowanym od ponad 50. lat Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności wzięło udział prawie pół tysiąca placówek, które w formie elektronicznej prezentacji zaprezentowały swoje osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekonomicznej uczniów szkół podstawowych.

361 z nich zdobyło nagrody I, II i III stopnia w etapie regionalnym – odpowiednio 3 tys. zł, 2 tys. zł i 1 tys. zł brutto. Ponadto 11 z nich zakwalifikowało się do etapu krajowego, w którym do zdobycia było 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznawali również internauci.

Elektroniczne prezentacje zgłoszone do Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności zachwycają zarówno różnorodnością prezentowanych działań, kreatywnością jak i niestandardowym podejściem do realizacji założeń programu SKO. Pokazują też, że inicjatywy PKO Banku Polskiego na rzecz edukacji ekonomicznej młodego pokolenia, które obejmują m.in. materiały dydaktyczne, platformęSzkolne Blogi, serwis sko.pkobp.pl oraz internetowe rachunki SKO Konta dla Ucznia pozwalają kształcić nowoczesnych ludzi ukierunkowanych na rozwój nowych kompetencji – opowiada Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim. 

W edycji 2016/2017 etapu krajowego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności zwyciężyli:

I miejsce:
Szkoła Podstawowa im. 25 Pułku Artylerii Pancernej w Mszczonowie – nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. zł

II miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Rabce-Zdroju – nagroda pieniężna w wysokości 15 tys. zł

III miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu – nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł

Nagroda Internautów:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie – nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł

Bank nagrodził również wybitnych nauczycieli, którzy w swojej codziennej pracy wykazują się ponadprzeciętnym podejściem do edukacji finansowej młodego pokolenia. W tym roku ponad 540. pedagogów zdobyło symboliczne odznaki: platynową (jedna na cały kraj), złote, srebrne i brązowe, którym towarzyszą nagrody finansowe. Poznaj wyniki Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej.