2015-03-10

PKO Bank Polski po raz trzeci jest sponsorem Cracovia Maratonu. Biorąc w nim udział można pobiec na rzecz 22-letniego Piotra, chorego na mukowiscydozę. Do akcji może dołączyć każdy uczestnik maratonu!

W zawodach weźmie udział grupa pracowników Banku z sekcji biegowej, zrzeszającej ponad 360 osób w całej Polsce. Podczas krakowskiej imprezy zawodnicy tradycyjnie już pobiegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia dobrego wyniku. Wezmą również udział w charytatywnej akcji biegowej.

Startując w Maratonie można pomóc 22-letniemu Piotrowi, choremu na mukowiscydozę. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na operację przeszczepienia płuc. Specjalne kartki z napisem „biegnę dla Piotra” będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 w namiocie PKO Banku Polskiego zlokalizowanym na Rynku Głównym.

- Cracovia Maraton jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny możemy sponsorować to wydarzenie, jednocześnie przyczyniając się do promocji Krakowa. Uczestnicy biegu nie tylko będą mogli podziwiać zabytki naszego miasta, ale także pomóc - w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez PKO Bank Polski i naszą Fundację. Zapraszam do udziału w maratonie, imprezach towarzyszących oraz do kibicowania biegaczom! – zachęca Jacek Piechota, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie.

PKO Bank Polski realizuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce, jak Poznań Maraton czy Maraton Wrocławski. Podczas sponsorowanych przez Bank wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 roku – wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego odbyło się 90 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 23,5 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,29 mln zł.

14. PKO Cracovia Maraton wystartuje 19 kwietnia o godzinie 9.00. Tysiące zawodników pobiegnie trasą prowadzącą przez najpiękniejsze, historyczne miejsca Krakowa. Biegaczom będzie towarzyszyło hasło „Z historią w tle”.

Krakowski Maraton Równych Szans może pochwalić się imponującą frekwencją zawodników – zarówno z kraju, jak i zagranicy, a także najliczniejszą w Polsce aktywną grupą uczestników niepełnosprawnych. Na 39 dni przed startem do biegu zgłosiła się rekordowa liczba - 5,6 tys. chętnych.

Głównemu biegowi (na dystansie 42 km i 195 m) towarzyszyć będzie cykl imprez dodatkowych, m.in. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych, 10. Mini Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach oraz Bieg Nocny na dystansie 10 km. Odbędzie się także konkurs dla najbardziej wytrwałych biegaczy korzystających z aplikacji Endomondo – fundatorem nagród jest PKO Bank Polski.

Zawodnicy 14 PKO Cracovia Maratonu wyruszą z Rynku Głównego i będą mogli zobaczyć najstarszą część miasta. Trasa wiedzie m.in. obok Sukiennic, Kościoła Mariackiego i wzdłuż Wisły w kierunku Wawelu, z metą w punkcie startu – na Rynku Głównym. Do pokonania będą dwie pętle trasy.

Wszyscy ci, którzy nie wystartują na królewskim dystansie, będą mogli kibicować w specjalnej strefie PKO Banku Polskiego, na ul. Grodzkiej, gdzie zarówno na dzieci jak i dorosłych, czekać będzie wiele atrakcji.

Krakowski maraton organizowany jest od 2002 roku. W poprzedniej edycji do mety dobiegła rekordowa liczba 5524 osób, z których co dziesiąta pokonała dystans w szczytnym celu – dla dziewięcioletniego Jasia z wrodzoną wadą serca.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

http://bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

http://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

PKO Biegajmy razem. Podsumowanie sezonu biegowego 2014 - film

 

PKO Bank Polski po raz trzeci jest sponsorem Cracovia Maratonu. Biorąc w nim udział można pobiec na rzecz 22-letniego Piotra, chorego na mukowiscydozę. Do akcji może dołączyć każdy uczestnik maratonu!

W zawodach weźmie udział grupa pracowników Banku z sekcji biegowej, zrzeszającej ponad 360 osób w całej Polsce. Podczas krakowskiej imprezy zawodnicy tradycyjnie już pobiegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia dobrego wyniku. Wezmą również udział w charytatywnej akcji biegowej.

Startując w Maratonie można pomóc 22-letniemu Piotrowi, choremu na mukowiscydozę. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na operację przeszczepienia płuc. Specjalne kartki z napisem „biegnę dla Piotra” będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 w namiocie PKO Banku Polskiego zlokalizowanym na Rynku Głównym.

- Cracovia Maraton jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny możemy sponsorować to wydarzenie, jednocześnie przyczyniając się do promocji Krakowa. Uczestnicy biegu nie tylko będą mogli podziwiać zabytki naszego miasta, ale także pomóc - w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez PKO Bank Polski i naszą Fundację. Zapraszam do udziału w maratonie, imprezach towarzyszących oraz do kibicowania biegaczom! – zachęca Jacek Piechota, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Krakowie.

PKO Bank Polski realizuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce, jak Poznań Maraton czy Maraton Wrocławski. Podczas sponsorowanych przez Bank wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 roku – wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego odbyło się 90 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 23,5 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,29 mln zł.

14. PKO Cracovia Maraton wystartuje 19 kwietnia o godzinie 9.00. Tysiące zawodników pobiegnie trasą prowadzącą przez najpiękniejsze, historyczne miejsca Krakowa. Biegaczom będzie towarzyszyło hasło „Z historią w tle”.

Krakowski Maraton Równych Szans może pochwalić się imponującą frekwencją zawodników – zarówno z kraju, jak i zagranicy, a także najliczniejszą w Polsce aktywną grupą uczestników niepełnosprawnych. Na 39 dni przed startem do biegu zgłosiła się rekordowa liczba - 5,6 tys. chętnych.

Głównemu biegowi (na dystansie 42 km i 195 m) towarzyszyć będzie cykl imprez dodatkowych, m.in. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych, 10. Mini Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach oraz Bieg Nocny na dystansie 10 km. Odbędzie się także konkurs dla najbardziej wytrwałych biegaczy korzystających z aplikacji Endomondo – fundatorem nagród jest PKO Bank Polski.

Zawodnicy 14 PKO Cracovia Maratonu wyruszą z Rynku Głównego i będą mogli zobaczyć najstarszą część miasta. Trasa wiedzie m.in. obok Sukiennic, Kościoła Mariackiego i wzdłuż Wisły w kierunku Wawelu, z metą w punkcie startu – na Rynku Głównym. Do pokonania będą dwie pętle trasy.

Wszyscy ci, którzy nie wystartują na królewskim dystansie, będą mogli kibicować w specjalnej strefie PKO Banku Polskiego, na ul. Grodzkiej, gdzie zarówno na dzieci jak i dorosłych, czekać będzie wiele atrakcji.

Krakowski maraton organizowany jest od 2002 roku. W poprzedniej edycji do mety dobiegła rekordowa liczba 5524 osób, z których co dziesiąta pokonała dystans w szczytnym celu – dla dziewięcioletniego Jasia z wrodzoną wadą serca.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

http://bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

http://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

PKO Biegajmy razem. Podsumowanie sezonu biegowego 2014 - film

***
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto po 3 kwartałach 2014 roku wyniósł 2 531,5 mln zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. Doceniono ponadprzeciętne wyniki finansowe, zwiększenie udziałów rynkowych oraz wzmocnienie pozycji lidera polskiej bankowości. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50 największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier 2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.