2012-10-17

PKO Bank Polski został laureatem nagrody Kapituły VII Kongresu Gospodarki Elektronicznej w kategorii Projekt Roku.

Członkowie Kapituły nagrodzili projekt Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, ponieważ ich zdaniem przyczynia się on do rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce, a także wpływa na edukację młodego pokolenia w zarządzaniu finansami oraz promocję obrotu bezgotówkowego.

W imieniu PKO Banku Polskiego nagrodę odebrał Michał Macierzyński, Dyrektor Biura Innowacji, odpowiedzialny za wdrożenie zrewitalizowanego projektu SKO.

- Jesteśmy dumni, że Szkolne Kasy Oszczędności, które są jedynym rozwiązaniem tego rodzaju w Polsce i unikalnym projektem w skali światowej, zostały po raz kolejny docenione. O sukcesie projektu najlepiej świadczy fakt, że spotyka się on z ogromnym zainteresowaniem: tylko od 1 września tego roku ponad 700 szkół w całej Polsce otworzyło SKO Konto dla Szkoły. Ogółem w programie uczestniczy już 2800 szkół, czyli prawie 200 tysięcy dzieci. Sukces, jaki osiągnęliśmy, motywuje nas do wytężonej pracy nad dalszą rozbudową tej oferty i odpowiadania na oczekiwania naszych Klientów – podkreślił Michał Macierzyński.

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to największy i najstarszy program edukacji finansowej umożliwiający dzieciom w wieku 6-13 lat poznanie zasad działania usług finansowych w praktyce. W ramach nowej odsłony programu PKO Bank Polski kieruje dedykowaną ofertę produktową do uczniów poniżej 13 roku życia, atrakcyjny graficznie, zrozumiały i bezpieczny dla dzieci serwis bankowości internetowej, a także komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów objętych honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz większości kuratoriów oświaty na terenie całego kraju.

Dzięki serwisowi internetowemu SKO dzieci mogą otworzyć swoje własne, pierwsze konto bankowe dostosowane do ich wieku i gustu. Serwis umożliwia między innymi zakładanie wirtualnych skarbonek, co pomaga w oszczędzaniu na wybrane przez dziecko cele, zdobywanie odznak, które mają mobilizować dzieci do efektywnego oszczędzania i zarządzania pieniędzmi, a także korzystanie z wielu ciekawych funkcjonalności i narzędzi, które sprawiają, że oszczędzanie staje się po prostu znakomitą i pouczająca zabawą.

Udana reaktywacja programu Szkolnych Kas Oszczędności w Internecie została także niedawno doceniona w 16. edycji konkursu „Lider Informatyki” organizowanego przez magazyn Computerworld.

Tegoroczny Kongres Gospodarki Elektronicznej to już siódme spotkanie przedstawicieli administracji publicznej, samorządowej, środowiska finansowego, naukowego oraz wielu organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowo-technicznych i firm oddziałujących na budowę i rozwój nowoczesnej gospodarki elektronicznej w Polsce. Organizatorem Kongresu jest Związek Banków Polskich, przy współpracy z Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznikiem Finansowym "BANK".