2011-02-03

W Internecie pojawiły się fałszywe e-maile wysyłane z adresu service@ipko.pl zawierające informację o konieczności potwierdzenia w celach bezpieczeństwa prawa własności do konta po wejściu na stronę z podanego linku.

Informujemy, że PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, są one wysyłane przez osoby podszywające się pod Bank.

Ostrzegamy, że są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać poufnych danych - loginu i hasła do konta.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych. Podkreślamy, że PKO Bank Polski nigdy nie prosi o przekazywanie jakichkolwiek danych drogą mailową.

Przestrzegaj również podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z konta. Więcej o zasadach bezpiecznego korzystania z konta znajdziesz TUTAJ