2013-07-17

Do ponad 3000 urządzeń wzrosła liczba bankomatów PKO Banku Polskiego.  Niemal wszystkie (ponad 95% sieci) umożliwiają wypłatę gotówki przy użyciu aplikacji IKO. Oznacza to, że w 700 polskich miejscowościach klienci Banku mogą wypłacać gotówkę bez prowizji, używając zarówno karty płatniczej, jak i telefonu.

Funkcja wypłat IKO z bankomatów zdobyła największą popularność wśród użytkowników aplikacji. Już ponad 60 tysięcy razy wypłacono tą metodą z bankomatów PKO Banku Polskiego! Tak duża popularność wynikać może również z dużej dostępności bankomatów w całej Polsce – znajdują się w takich miejscach jak dworce, galerie handlowe, uczelnie wyższe, siedziby urzędów gmin czy lotniska. Bank zainstalował też bankomaty w ponad 220 sklepach sieci Biedronka. W nieodległym czasie, na mocy porozumienia z siecią Euronet będzie można wypłacać pieniądze używając tylko telefonu również w bankomatach Euronet.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z transmisji na żywo nagranego w trakcie konferencji prasowej 7 marca 2013 ukazującego wypłatę z bankomatu przy pomocy IKO.