2013-06-04

Boisz się, że noszenie gotówki lub karty płatniczej przez Twoje dziecko grozi jego bezpieczeństwu? Ale pewnie telefon ma ze sobą – w końcu wolisz być w stałym kontakcie ze swoją pociechą. Zbliżają się wakacje, czyli czas, w którym wysyłamy nasze dzieci na kolonie, obozy lub inne zorganizowane wyjazdy, w trakcie których dzieciom przydają się dodatkowe środki.

Ile razy powtarza się sytuacja gdy dzieci piszą do swoich rodziców parafrazując: „Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Czeki IKO są świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji – zamiast gotówki czy przelewu: dziewięciocyfrowy kod do wykorzystania w sklepie lub bankomacie. Można dziecku codziennie przesyłać drobne kwoty, mając pewność, że  nie wyda wszystkich otrzymanych pieniędzy za jednym razem.

Czek możesz utworzyć w kilku prostych krokach. Pamiętaj, że zanim zaczniesz korzystać z funkcji czeków, musisz nadać hasło potwierdzające transakcje przy ich użyciu w iPKO.

Zobacz, jak nadać hasło do czeków w serwisie iPKO.

Tworzenie czeków:

Krok 1: Na  karuzeli na głównym ekranie aplikacji lub z ekranu menu wybierz funkcję „Czeki” i skorzystaj z przycisku „Utwórz czek”

Krok 2: Po pojawieniu się formularz, najpierw wpisz kwotę czeku i wybierz czas jego ważności spośród opcji: 15 minut, 2 godziny, 12 godzin, 24 godziny i 72 godziny. Teraz wystarczy kliknąć „Zapisz” i potwierdzić utworzenie czeku swoim kodem PIN.

Krok 3: Po utworzeniu czeku aplikacja wyświetli opcję przesłania czeku SMS-em lub e-mailem. Pamiętaj, żeby przekazać swojemu dziecku również hasło do realizacji czeków.

Zobacz, jak utworzyć czek.

Nie posiadasz jeszcze aktywnej aplikacji IKO? Zobacz jak ją aktywować.