2018-10-23

W pierwszej edycji konkursu Architekci Innowacji PKO Bank Polski zdobył podwójne wyróżnienie. Kapituła doceniła program akceleracyjny „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” w kategorii „Budowanie kultury innowacji” oraz technologię ZenCard w ramach „Wdrożenia innowacji”.

Innowacyjność jest dominującym motywem strategii rozwoju PKO Banku Polskiego. W ramach adresowanego do start-upów autorskiego programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” Bank oferuje możliwość weryfikacji biznesu i technologii w dedykowanym środowisku, obejmującym oddziały laboratoryjne, dostęp do danych za pośrednictwem API Sandbox oraz wsparcie bankowych mentorów. A dzięki bezpośredniej inwestycji w spółkę fintechową ZenCard klienci firmowi PKO Banku Polskiego mogą korzystać z systemu lojalizacji klientów, który w trakcie transakcji płatniczej kartą lub gotówką przyznaje automatycznie rabaty i zniżki.

Celem konkursu Architekci Innowacji organizowanego przez „Puls Biznesu” i E&Y jest wyłonienie innowacyjnych projektów technologicznych i dobrych praktyk w zakresie stosowania nowych technologii.