2013-03-06

Dom Maklerski RokuZmiany i skuteczne dążenie do umocnienia pozycji Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zostały docenione w prestiżowym konkursie „Byki i Niedźwiedzie” organizowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet.

W 2012 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego znacząco umocnił pozycję, zajmując 3 miejsce na rynku akcji wśród domów maklerskich na GPW. Skokowo zwiększył udział w obrotach na rynku wtórnym akcji (włączenie z transakcjami pakietowymi) z 5,1 proc. w 2011 roku do 9,1 proc. w 2012 roku. Jego łączne obroty na rynku akcji wyniosły blisko 38 mld zł i zwiększyły się w porównaniu z rokiem 2011 o 32 proc. W tym czasie rynek zanotował spadek obrotów o 27 proc. Tak dobry wynik został doceniony przez organizatorów konkursu „Byki i niedźwiedzie”, w którym DM PKO Banku Polskiego otrzymał tytuł „Domu maklerskiego roku 2012”.

Nagrody Gazety Giełdy Parkiet przyznawane są spółkom, instytucjom oraz osobom, które najbardziej wyróżniają się na rynku kapitałowym, przyczyniają do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego w Polsce.