2021-11-24

PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Lider innowacyjności według firm IT”, w XVI edycji rankingu IT@Bank. Został doceniony za wyznaczanie kierunków rozwoju rozwiązań chmurowych w sektorze finansowym i publicznym, wdrażanie nowoczesnych technologii oraz wspieranie innowacyjności.

Bank od lat kreuje i na dużą skalę udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne, wykorzystywane nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji publicznej. Współpracuje z czołowymi przedstawicielami rynku fintech. Wdrożył technologię blockchain w procesie potwierdzania autentyczności dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną. Jest również jednym z inicjatorów projektu Sandbox Blockchain, darmowej platformy biznesowo-technologicznej służącej akceleracji innowacyjnych rozwiązań blockchainowych.

Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie m.in. instytucji finansowych, które według firm z obszaru nowych technologii, są najbardziej innowacyjne.

Więcej