ZenCard Sp. z o.o. to polska firma, która została wielokrotnie doceniona oraz nagrodzona w kraju i za granicą za technologię, której twórcami są Krzysztof Klimczak, Jarosław Sygitowicz oraz Marek Rogoziński.

Pomysł stworzenia technologii ZenCard zrodził się w 2013 roku, kiedy dostrzegliśmy luki istniejące na rynku płatności oraz mankamenty obecnych programów lojalnościowych. Kluczem stało się wykorzystanie kart płatniczych. Tak powstała technologia, którą wsparły fundusze LMS Invest oraz SpeedUp Group. W 2015 roku ZenCard dostał się do programu akceleracyjnego MasterCard Start Path. Potencjał ZenCard dostrzegł PKO Bank Polski i od 2017 roku jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej Banku.

ZenCard to narzędzie do marketingu transakcyjnego i budowania lojalności w handlu, umożliwiające wirtualizację i konsolidację kart lojalnościowych na dowolnej karcie płatniczej. Jest to pierwsza technologia, która daje możliwość nagradzania klienta za transakcje, jakie wykonuje przy użyciu dowolnej karty płatniczej.

Technologia ZenCard rozpoznaje konsumenta po identyfikatorze karty płatniczej podczas dokonywania transakcji. Poprzez funkcjonowanie w czasie rzeczywistym, sprzedawca otrzymuje dużą swobodę działania w momencie pojawienia się klienta. Już przy dokonywaniu płatności kartą, system umożliwia zapisywanie się do programu lojalnościowego, zbierając zgody klientów (zapewniając zgodność z RODO) oraz dane dotyczące wykonywanej transakcji. ZenCard automatycznie oferuje posiadaczom kart spersonalizowane oferty i nalicza przysługujące rabaty.

Rozwiązanie oferowane przez ZenCard to wirtualizacja kart rabatowych i ich konsolidacja na jednym nośniku poprzez integrację z kartą płatniczą. System ZenCard oferuje:

 • marketing transakcyjny, dający sklepom, sieciom handlowym i punktom usługowym możliwość dodania do istniejących kart płatniczych klientów funkcji uniwersalnej karty rabatowo-lojalnościowej;
 • automatyczne naliczanie punktów, stempelków czy rabatów od danej kwoty płatności;
 • zbieranie danych zarówno o transakcjach dokonywanych przez wprowadzenie karty do terminala, transakcjach zbliżeniowych, transakcjach dokonywanych poprzez płatności mobilne, jak i  transakcjach online;
 • wychwycenie konkretnych produktów lub grup produktowych w koszyku zakupowym klienta, dzięki integracji z systemem kasowym.

W związku z tym, że system działa w oparciu o karty płatnicze, sprzedawca ma dostęp do lepszej jakości danych niż w przypadku tradycyjnych programów lojalnościowych. Co więcej, wirtualna karta rabatowa to dla przedsiębiorcy opcja znacznie tańsza w utrzymaniu. Dla klienta system jest bardzo wygodny i nie wymaga noszenia dodatkowych kart czy kuponów. Kartą lojalnościową jest w tym przypadku dowolna karta płatnicza dowolnego banku. Założeniem ZenCard jest przede wszystkim uproszczenie prowadzenia programów lojalnościowych i rabatowych przez sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także zapewnienie klientom sklepów maksymalnej wygody z ich korzystania. Poprzez zaoferowanie swoich usług w formie outsourcingu, ZenCard udostępnia możliwość budowania swoich własnych programów lojalnościowych zgodnych z wszystkimi wymogami prawa i z wykorzystaniem unikalnej technologii także mikro, małym i średnim przedsiębiorcom.

Rada Nadzorcza Spółki
Zarząd Spółki

Zasięg sieci terminali eService (ponad 150 000) oraz wsparcie PKO Banku Polskiego stwarzają warunki do osiągnięcia efektu skali poprzez dotarcie z technologią ZenCard do szerokiego grona klientów zarówno detalicznych, małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacyjnych.

W efekcie ma to pozwolić na stworzenie nowego standardu rynkowego, opartego o programy rabatowo-lojalnościowe przy wykorzystaniu kart płatniczych wydanych przez dowolny bank.

2013 rok
2014 rok
2015 rok
2016 rok
2017 rok
2018 rok

Najważniejsze wyróżnienia i nagrody ZenCard:

 • Finalista MasterCard Start Path (2014)
 • Innovation of the Year, Poland&CEE Loyalty Summit (2015)
 • Grand Prix: Best Startup of Visegrad Group Silicon Valley (2015)
 • Grand Prix Innovation Ad: Best Startup Changing Marketing&Sales (2015)
 • Best Startup, FutureTech Congress (2017)
 • Nagroda Głowna Prezesa Rady Ministrów, Startup4export, Impact CEE (2017)
 • Zwycięzca I edycji konkursu The Heart Open Innovation Awards (2018)