Jak dodać kartę w poszczególnych urządzeniach? W każdym z nich tak samo prosto:

iPhone

Apple Watch

iPad

Komputer Mac

Pytania i odpowiedzi

Jakie karty mogę dodać do Apple Pay?
Karty debetowe i karty kredytowe dla klientów indywidualnych wydawane przez PKO Bank Polski.

Czy transakcja Apple Pay będzie widoczna w historii karty/konta?
Transakcja Apple Pay pojawi się z w historii transakcji podobnie jak zwykła płatność fizyczną kartą, która dodana jest do urządzenia.

Czy muszę mieć aktywną aplikację IKO, aby płacić Apple Pay?
Nie.

Czy można tę samą kartę dodać do różnych urządzeń Apple?
Tak, jedną kartę można dodać do kilku urządzeń.

Co wtedy, gdy korzysta z jednego urządzenia kilka osób? Np. z tabletu?
Transakcje Apple Pay zatwierdzane są za pomocą Face ID lub Touch ID. Osoba, której odcisk palca lub skan twarzy nie są dodane do urządzenia, nie zrealizuje transakcji.

Jak płatności Apple Pay mają się do limitów kart, limitów płatności online itp.?
Dla płatności Apple Pay obowiązują te same limity, co dla karty fizycznej. Możesz je sprawdzić (i zmienić) w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Co się stanie, jak włączę czasową blokadę karty. Czy zadziała to też dla Apple Pay?
Czasowa blokada fizycznej karty blokuje w tym czasie także płatności Apple Pay.

Chcę złożyć reklamację w sprawie usługi Apple Pay – do kogo mam się zgłosić?
Jeśli reklamacja dotyczy działania urządzenia lub aplikacji - do Apple. Jeśli reklamacja dotyczy transakcji kartą - do Banku. Szczegółowe zasady składania reklamacji w Banku są dostępne w Regulaminie wydawania i używania karty kredytowej PKO BP SA, Ogólnych warunkach prowadzenia rachunków bankowych i świadczenia usług dla Klientów indywidualnych przez PKO Bank Polski SA, Regulaminie kart płatniczych dla klientów indywidualnych w PKO Banku Polskim SA.

 

*Apple Pay działa z iPhonem 6 i nowszymi modelami w sklepach, aplikacjach i na stronach WWW otwartych w Safari; z zegarkiem Apple Watch w sklepach i aplikacjach (wymagany jest iPhone 6 lub nowszy); z iPadem Pro, iPadem (5. generacji), iPadem Air 2 i iPadem mini 3 oraz nowszymi modelami w aplikacjach i na stronach WWW otwartych w Safari; oraz z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi) w Safari, gdy dodatkowo używany jest iPhone lub Apple Watch obsługujący Apple Pay - lista urządzeń zgodnych z Apple Pay (apple.com)