Ekopożyczka PKO

Ekopożyczka PKO

 • Otrzymasz od 1 500 do 50 000 zł na zakup paneli fotowoltaicznych, pojazdów elektrycznych i innych ekologicznych urządzeń
 • Raty rozłożysz od 2 do 120 miesięcy
 • Dostaniesz niższe oprocentowanie niż na zwykłej pożyczce gotówkowej
Ekopożyczka na fotowoltaikę

Oblicz ratę Ekopożyczki PKO

1 zł200 000 zł
1 rata (mies.)24 raty (mies.)

Ekopożyczka PKO w kilku krokach

1
Złóż wniosek

Wypełnij wniosek w naszym dowolnym oddziale i poczekaj na decyzję

2
Podpisz umowę
Zapoznaj się z przygotowaną umową i podpisz ją w obecności naszego pracownika
3
Zrób ekozakupy
Korzystaj z dodatkowej gotówki, która znajdzie się na Twoim koncie po podpisaniu umowy

Pytania i odpowiedzi

Z Ekopożyczki mogą skorzystać aktualni lub nowi klienci PKO Banku Polskiego, którzy chcą kupić urządzenia ekologiczne – o szczegóły zapytaj doradcę w naszej dowolnej placówce lub na infolinii.

Wniosek możesz złożyć w dowolnej placówce PKO Banku Polskiego.

Samodzielnie decydujesz o tym, jak długo chcesz spłacać pożyczkę – raty możesz rozłożyć od 2 do 120 miesięcy. Im dłuższy okres spłaty wybierzesz, miesięczna rata może być niższa.

Ekopożyczkę możesz przeznaczyć m.in. na zakup lub montaż urządzeń ekologicznych, takich jak:

 • panele fotowoltaiczne
 • kolektory solarne
 • pompy ciepła
 • hulajnogi elektryczne
 • samochody osobowe z napędem elektrycznym lub hybrydowym
 • motocykle i skutery z napędem elektrycznym

Przydatne informacje

Twoja faktura VAT powinna:

  1. Potwierdzać zakup lub montaż min. jednego z urządzeń lub instalacji ekologicznych, tj.:
   - pompy ciepła
   - paneli/ogniw/instalacji fotowoltaicznych
   - kolektorów/instalacji solarnych
   - samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym
   - motocykli lub skuterów z napędem elektrycznym
  2. Być wystawiona na osobę, która bierze pożyczkę. Jeżeli pożyczkę biorą 2 osoby, faktura musi być wystawiona na co najmniej jedną z nich.
  3. Być wystawiona w języku i walucie polskiej przez firmę, która prowadzi działalność na terenie Polski.
  4. Być wystawiona nie wcześniej niż 30 dni przed datą wypłaty pożyczki i nie później niż 3 miesiące od daty jej wypłaty. Np. w przypadku wypłaty pożyczki 10 maja, faktura powinna być wystawiona najwcześniej 10 kwietnia, a najpóźniej 10 sierpnia.
  5. Być dostarczona do PKO Banku Polskiego w ciągu 3 miesięcy od daty wypłaty pożyczki. Np. w przypadku wypłaty pożyczki 10 maja, czas na dostarczenie faktury upływa 10 sierpnia.
  6. Potwierdzać, że kwota do zapłaty z jednej faktury lub suma kwot z kilku faktur wynosi min. 85% całkowitej kwoty pożyczki (tj. bez kredytowanych kosztów). Jeżeli dostarczasz kilka faktur VAT, pamiętaj, że każda z nich musi spełniać warunki z pkt 1-5.

Oprocentowanie zmienne pożyczki w dniu podpisania umowy wynosi 14,99%. Obniżymy oprocentowanie do wysokości 8,99% w terminie do 14 dni roboczych od dnia dostarczenia faktur potwierdzających zakup urządzeń ekologicznych na min 85% całkowitej kwoty pożyczki (kredytu) (albo od dnia wypłaty pożyczki, w przypadku przedstawienia faktury VAT wraz z wnioskiem o pożyczkę). Faktury należy dostarczyć w terminie 3 miesięcy od daty wypłaty pożyczki.

Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Umowa Ekopożyczki PKO nie stanowi umowy o kredyt wiązany w rozumieniu ustawy o kredycie konsumenckim.

Poniższy przykład obliczony jest dla oprocentowania przed dostarczeniem przez Ciebie faktury za zakup urządzenia ekologicznego. Wysokość raty po dostarczeniu faktury i obniżeniu oprocentowania Twojej Ekopożyczki PKO możesz obliczyć z wykorzystaniem kalkulatora na stronie. 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,19%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 400,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 48 376,70 zł oprocentowanie zmienne 14,99% całkowity koszt kredytu 20 976,70 zł (w tym: prowizja 3 383,06 zł, odsetki 17 593,64 zł), 77 miesięcznych rat równych po 619,93 zł i ostatnia rata: 642,09 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.07.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wyliczenia dokonane za pomocą powyższego kalkulatora mają charakter orientacyjny i przykładowy, zależą od daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być traktowane jako oferta, rekomendacja, zaproszenie do zawarcia umowy kredytu ani usługa doradztwa. Informacje wyżej podane powinny być analizowane łącznie z formularzem informacyjnym udostępnianym przez Bank przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki. 

 Sprawdź nasze zasady rozpatrywania reklamacji