PKO Konto Dziecka

Dlaczego warto?

Zamierzasz oszczędzać na przyszłość Twojego dziecka? A może zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko już od najmłodszych lat poznawało świat finansów? – Oferta PKO Junior jest właśnie dla Ciebie! To unikalne rozwiązanie dla dzieci poniżej 13 roku życia i ich rodziców umożliwiające nowoczesną i bezpieczną edukację finansową najmłodszych. Głównymi elementami oferty PKO Junior są:

 • bezpłatny, atrakcyjnie oprocentowany rachunek dla dziecka (PKO Konto Dziecka)
 • dedykowany dzieciom, nowoczesny i przyjazny najmłodszym użytkownikom internetowy serwis transakcyjny PKO Junior (junior.pkobp.pl), wzbogacony o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój postawy przedsiębiorczej  dziecka
 • ciekawe materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla dzieci, które nie ukończyły 13 lat oraz ich rodziców  

Czasy, kiedy dzieci gromadziły oszczędności w świnkach skarbonkach, odchodzą w przeszłość! Połącz edukację z zabawą – skorzystaj z oferty już dziś i naucz swoje dziecko zarządzać jego pierwszym budżetem.

PKO Junior to jedyna w Polsce tak innowacyjna oferta dostępna dla:

 • rodziców dzieci poniżej 13. roku życia, którzy posiadają  rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim*
 • rodziców dzieci poniżej 13. roku życia, którzy nie są klientami PKO Banku Polskiego – mogą oni otworzyć konto z oferty Banku umożliwiające rodzicom obsługę rachunku dziecka – otwórz już dziś!, w tym rachunek rodzica

Świat finansów przyjazny dzieciom

Połącz edukację z zabawą – otwórz już dziś PKO Konto Dziecka:

 • 4,5% na koncie do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł
 • odsetki kapitalizowane co tydzień
 • bezpłatne otwarcie, prowadzenie konta oraz przelewy
 • indywidualny numer konta
 • bezpieczna, kontrolowana przez rodziców nauka zarządzania finansami
 • nowoczesny i bezpieczny serwis transakcyjny dla dzieci, dzięki któremu dziecko zyskuje praktyczne umiejętności korzystania z konta bankowego

Nowoczesne narzędzie przydatne rodzicom

Rodzic korzystający z oferty PKO Junior:

 • wprowadza dziecko w świat finansów za pomocą atrakcyjnego, nowoczesnego i bezpiecznego serwisu transakcyjnego o walorach edukacyjnych
 • łączy edukację z zabawą i jest partnerem dziecka w nauce zarządzania jego pierwszym budżetem

Dla dzieci liczy się zabawa

Nowoczesny serwis bankowości elektronicznej PKO Junior został dostosowany do wieku i gustu najmłodszych.

Atrakcyjna grafika i efekty dźwiękowe zastosowane w serwisie sprawiają, że nauka oszczędzania staje się zabawą. Wszystkie funkcjonalności serwisu PKO Junior są powiązane z serwisem iPKO, poprzez który rodzic  ma pełny wgląd w rachunek dziecka.

*z wyłączeniem rachunków otwartych i prowadzonych na podstawie odrębnej umowy konta Inteligo

Szczegóły oferty

 • Dla kogo?

  PKO Junior to kompleksowa oferta dla rodziców dzieci poniżej 13. roku życia, którzy pragną edukować swoje dzieci w zakresie finansów w sposób prosty, nowoczesny i interesujący dla najmłodszych.

 • Korzyści dla dziecka

 • Waluta

 • Autooszczędzanie

 • Informacje dodatkowe

Oprocentowanie i opłaty

Oprocentowanie

Oprocentowanie zmienne. Aktualne oprocentowanie środków na rachunku PKO Konto Dziecka wynosi 4,5 % do 2500 zł oraz 2 % od nadwyżki ponad 2500 zł.

Podane oprocentowanie jest zmienne, podane w skali roku i nie uwzględnia opłat pobieranych zgodnie z Taryfą Prowizji i Opłat.

Odsetki

Odsetki na rachunku są naliczane od dnia wpływu środków pieniężnych na rachunek do dnia poprzedzającego dzień wypłaty włącznie. Tygodniowa kapitalizacja odsetek.

Odsetki od środków zgromadzonych na rachunku podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Opłaty i prowizje

Najważniejsze opłaty – PKO Konto Dziecka:

 1. Prowadzenie rachunku (miesięcznie) - 0 zł
 2. Abonament za korzystanie z usług bankowości elektronicznej iPKO* - 0 zł

Przelewy na rachunki prowadzone przez PKO Bank Polski:

 1. W Oddziale PKO Banku Polskiego - 0 zł
 2. Za pośrednictwem serwisu internetowego* - 0 zł
 3. Za pośrednictwem serwisu telefonicznego - 0 zł

Przelewy na rachunki w innym banku (nie dotyczy przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego):

 1. W Oddziale PKO Banku Polskiego - 0 zł
 2. Za pośrednictwem serwisu internetowego* - 0 zł
 3. Za pośrednictwem serwisu telefonicznego - 0 zł

*dot. Posiadacza rachunku PKO Konto Dziecka, którego rodzic  posiada w PKO Banku Polskim rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z dostępem do usług bankowości elektronicznej; w przeciwnym razie usługa nie jest dostępna.

Pełna Taryfa Opłat i Prowizji Bankowych

Niniejszym materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i służy wyłącznie celom informacyjnym.


Skorzystanie z oferty PKO Junior jest bardzo proste. Do założenia PKO Konta Dziecka (oferta PKO Junior), rodzic musi posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim, który jest niezbędny do  obsługi rachunku dziecka poprzez  serwis bankowości internetowej iPKO. Osoby, które nie są klientami PKO Banku Polskiego, mogą otworzyć dowolny rachunek z oferty Banku, w szczególności PKO Konto Rodzica.

Dla wygody wszystkich rodziców i w zależności od ich preferencji, przygotowano kilka sposobów podpisania umowy.

Osoby niebędące jeszcze klientami PKO Banku Polskiego mogą podpisać umowę o prowadzenie PKO Konto Dziecka czy też rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy do jego obsługi zarówno w oddziałach PKO Banku Polskiego, jak i w domu, po dostarczeniu umowy przez kuriera. Oba te procesy można zainicjować na stronie internetowej Banku, bądź dzwoniąc na infolinię.

Zobacz jak możesz otworzyć PKO Konto Dziecka


Dla obecnych klientów naszego Banku, poza wyżej wymienionymi istnieje również możliwość podpisania umowy o prowadzenie PKO Konto Dziecka w serwisie bankowości elektronicznej iPKO. W tym celu, po zalogowaniu do iPKO i przejściu przez banner kierujący do Aplikacji Rodzica można wypełnić wniosek online. Dzięki systemowi notyfikacji, informacje o statusie wniosku wysyłane są na numer telefon lub adres poczty elektronicznej klienta, dzięki czemu klient jest informowany na bieżąco o postępie realizacji procesu. Otwarcie PKO Konta Dziecka przez internet jest wygodnym i szybkim sposobem na umożliwienie najmłodszym bezpiecznej i praktycznej edukacji finansowej z PKO Junior.

Zobacz jak możesz otworzyć PKO Konto Dziecka
 

Dalsze informacje na temat możliwości i sposobu podpisania umowy o PKO Konto Dziecka z podziałem na obecnych czy nowych klientów PKO Banku Polskiego znajdują się w sekcji Junior.