2021-09-15

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy nauczycieli realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki SKO, dzieci w wieku od 5 do 13 lat oprócz nauki oszczędzania zdobywają wiedzę m.in. na temat: przedsiębiorczości, zdrowego stylu życia, niemarnowania żywności, cyberbezpieczeństwa oraz ekologii.

W ramach konkursu Nauczyciele-Opiekunowie SKO przygotowali elektroniczne prezentacje opisujące działania i osiągnięcia szkoły oraz Opiekuna SKO w trakcie trwania danej edycji, np. organizację wydarzeń szkolnych ukierunkowanych na promocję przedsiębiorczości i oszczędzania, aktywne prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl, edukację ekonomiczną w praktyce – na podstawie wyników Testu wiedzy SKO.

Co roku konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym. W etapie regionalnym Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego przyznał łącznie ponad pół tysiąca nagród finansowych dla szkół i nauczycieli (informacje na temat wyników etapu regionalnego).

Ponadto laureaci nagrody I stopnia etapu regionalnego zakwalifikowali się do etapu krajowego, w którym trzem najlepszym placówkom jury przyznało nagrody o wartości 20 tys. zł, 15 tys. zł oraz 10 tys. zł brutto. Swoją nagrodę w wysokości 10 tys. zł brutto przyznali również internauci, którzy głosowali na najlepsze prace w specjalnie przygotowanym serwisie. Łączna suma nagród w obu etapach konkursu wyniosła ponad 800 tys. zł.

Laureatami etapu krajowego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli 2020/2021 są:

  1. Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach - 20 tys. zł
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu - 15 tys. zł
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł

Nagrodę Internautów zdobyła:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Lwówku Śląskim, Szkoła Filialna w Zbylutowie - 10 tys. zł 

Uczestniczący w konkursie Opiekunowie SKO pokazali, że edukacja w czasach pandemii – pomimo wielu ograniczeń może być nowoczesna, kreatywna, a przede wszystkim atrakcyjna dla uczniów. PKO Bank Polski wspierał nauczycieli w ich działaniach. Oprócz udostępnienia elektronicznych wersji naszych materiałów edukacyjnych wprowadziliśmy m.in. możliwość organizacji: wirtualnych wycieczek do oddziałów banku, lekcji online prowadzonych przez naszych pracowników, a także uruchomiliśmy ogólnopolski internetowy Test wiedzy SKO, który rozwiązano ponad 60 tys. razy. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i dziękuję za wspólną z PKO Bankiem Polskim realizację misji edukacji ekonomicznej najmłodszych pokoleń – mówi Małgorzata Kocoń, Dyrektor Biura Młodego Klienta.

Zapraszamy do aktywnej współpracy w ramach SKO w roku szkolnym 2021/2022. Tradycyjnie zaplanowaliśmy nowości, które będą uzupełniały i rozszerzały zakres tematyczny programu SKO o nowe zagadnienia.

Więcej informacji na temat programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności oraz oferty PKO Banku Polskiego dla dzieci w wieku 5-13 lat znajduje się na stronie www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/.