2021-06-30

Poznaj 6 powodów, dla których sprzedający na Amazonie otwierają konta w PKO Banku Polskim oddział Niemcy.

konto bank niemcy amazon

 

Marka Velinda jest znana rodzicom małych dzieci z całej Europy. Poduszki ciążowe, ortopedyczne, suche baseny z piłkami, pościel dziecięca, meble z gąbki, łóżeczka drewniane oraz materace tej marki można kupić m.in. na platformie Amazon i Ebay. Piotr Pietrzak, współwłaściciel firmy pomógł nam zebrać w jednym miejscu wszystkie powody, dla których otworzył konto bankowe w Niemczech, w oddziale PKO Banku Polskiego we Frankfurcie nad Menem.

Powód 1. Przewalutowania Amazona

Sprzedający towary poprzez platformę Amazon otrzymują płatności w walucie jakiej nastąpiła sprzedaż. Dla firm posiadających konto bankowe w Polsce, ale sprzedających w strefie euro – oznacza to, że każda wypłata jest przewalutowana (ze euro na złotówki, a jak trafia na konto walutowe to z powrotem na euro). Tym samym sprzedawca otrzymuje kilka procent mniej środków. Takiego problemu nie ma, jeśli rachunek jest prowadzony w banku w Niemczech lub innym kraju należącym do strefy euro.

Powód 2. Opóźnienia wypłat

- Z niewiadomych dla mnie powodów, wypłata z Amazona do banku w Polsce zawsze trwa znacznie dłużej, niż np. do banku w Niemczech. Czasami te różnice wynosiły nawet kilka tygodniwyjaśnia Piotr Pietrzak.

Powód 3. Automatyczna płatność VAT

W strefie euro popularną usługą jest tzw. Europejskie Polecenie Wypłaty, w języku bankowym nazywa się SEPA Direct Debit. Usługa działa analogicznie jak polecenie zapłaty w Polsce, wykorzystywane przez osoby indywidualne np. do automatycznie pobieranych z konta płatności za telefon, internet, czy prąd. Europejskie Polecenie Wypłaty jest popularne w strefie euro także w relacjach biznesowych i urzędami skarbowymi. - Nasza firma ma ustawioną usługę polecenia zapłaty m.in. dla urzędu skarbowego we Francji. Jeśli będziemy mieli do zapłacenia podatek VAT w tym kraju – urzędnicy sami pobiorą odpowiednią kwotę, a ja nie muszę się martwić, że pieniądze mogłyby nie dotrzeć na czastłumaczy Piotr Pietrzak.

Powód 4. Szybkie przelewy z i do Polski

Dla polskiego sprzedawcy – posiadanie konta firmowego w Niemczech pozwala zaoszczędzić na przewalutowaniu, które wykonuje Amazon. Natomiast na środki na rachunku w Polsce musi jeszcze poczekać od 1 do nawet 4 dni (w zależności od rodzaju przelewu oraz dni wolnych od pracy). Takiego problemu nie mają firmy z kontem w oddziale we Frankfurcie nad Menem. Przelewy między rachunkami PKO Banku Polskiego (w Niemczech i w Polsce) są realizowane natychmiastowo.

Powód 5. Polska obsługa w niemieckim banku

Konto w niemieckim oddziale PKO Banku Polskiego można otworzyć na miejscu we Frankfurcie nad Menem, ale tę czynność można wykonać bez konieczności wyjeżdżania z Polski. Wystarczy skontaktować się z doradcą przedsiębiorstw PKO Banku Polskiego.

Powód 6. Bezpieczna wymiana walut

Walutę euro można wymienić po atrakcyjnym kursie w kantorze internetowym dla firm – iPKO dealer. Wymiana następuje natychmiast i odbywa się na rachunkach firmy w EUR i PLN. Nie trzeba robić przelewów do podmiotów trzecich, a środki cały czas są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym – w przeciwieństwie do niebankowych kantorów internetowych.

 

@Tomasz Piotrowski - Relationship Manager - PKO Bank Polski S.A. Niederlassung Deutschland

 

Chcesz porozmawiać o biznesie? Zostaw swój numer, a oddzwoni nasz doradca

Kontakt

 

Informację zawarte na stronie mają charakter informacyjny, reklamowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego oraz udzielania rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych lub ich emitentów w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także nie są formą świadczenia usług doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej.