Myślisz, gdzie spędzić ferie, ale żaden z kierunków w Polsce Cię nie przekonuje? Chcesz wyjechać w miejsce z jeszcze chłodniejszym klimatem? Sprawdź pomysły urlopu dla fanów zimy.

Białe ferie w Europie

Białe szaleństwo w Austrii

Austria leży niedaleko Polski, więc możesz wybrać się tam autem. Dzięki udogodnieniom, jakim są automatyczne opłaty za przejazdy lub e-bilety autostradowe w e-TOLL-u, nie zatrzymają Cię żadne bramki. Wtedy już prosta droga do kraju Habsburgów.

Tyrol w Austrii to chyba najpopularniejsze miejsce wśród turystów. Nieważne, czy chcesz jechać w pojedynkę, czy z rodziną – każdy znajdzie tam coś dla siebie bez względu na wiek.

Jeśli Ty i dzieciaki stawiacie przede wszystkim na aktywność, koniecznie sprawdźcie Lodowiec Stubai. Znajduje się tam stok narciarski z wieloma szkółkami dla początkujących. Trasy są dostosowane do różnego poziomu umiejętności narciarzy. Dodatkowo nie musisz się martwić o opłaty, kiedy Twoje dziecko ma poniżej 11 lat. Dla dzieci do 10 roku życia stok jest bezpłatny.

Nie jesteś fanem sportu? Nic straconego! Odwiedź Pitztal i podziwiaj piękne krajobrazy z najwyższym w Austrii lodowcem, a następnie wsiądź w kolejkę gondolową Gletscher Express. Dotrzesz nią do urokliwej kawiarni z tarasem widokowym, gdzie przy rozgrzewającego napoju możesz obserwować najwyższy Szczyt Tyrolu – Wildspitze.

Szwajcaria – raj dla miłośników górskich krajobrazów

Szwajcaria jest znana z pięknych górskich krajobrazów i sportów zimowych. Jest pełna kompleksów narciarskich i tras zjazdowych o różnej trudności. Ale przecież nie samym sportem człowiek żyje. Po zimowych szaleństwach Szwajcaria oferuje też szereg innych atrakcji.

Najbardziej popularnym kurortem zimowym w Gryzonii jest Arosa. To miasteczko, które swoją magię zawdzięcza położeniu między górami. Możesz się do niego dostać koleją Retycką z charakterystycznymi czerwonymi wagonami. Podczas jazdy można oglądać wiele pięknie oświetlonych wiaduktów.

Po dotarciu na miejsce warto wybrać się na spacer Szlakiem Wiewiórek położonym w lesie. To z pewnością fajna atrakcja dla najmłodszych. Warto zabrać jakieś orzechy, którymi wiewiórki chętnie się poczęstują.

Dla łasuchów lub miłośników lokalnej kuchni nie lada gratką będzie sklep z miejscowymi serami, w którym można próbować serów przed zakupem. Problemem może być zapłata w innej walucie. Pieniądze możesz wymienić wcześniej w kantorze. Jeśli jednak nie przepadasz za gotówką, załóż kartę wielowalutową.

Fajnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi i nie tylko jest jazda na sankach torem saneczkowym z Predy do Bergün. Trasa ma ponad 6 km długości. Pokonasz ją w ok. 20 minut lub nieco więcej, jeśli chcesz robić przystanki na zdjęcia. Na końcu trasy jest wiele barów z grzańcami i lodowymi meblami, które czekają na zmarzniętych turystów.

Bezpieczne ferie w każdym kraju

Mimo że dobra zabawa jest ważna, to jednak ważniejsze jest bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich. Podczas aktywnego wypoczynku masz większe ryzyko urazów, czy złamań, np. w czasie jazdy na nartach lub spaceru po górach. Poszukaj ubezpieczenia, z którym możesz liczyć m.in. na:

  1. a) zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki medycznej w razie nieszczęśliwego wypadku, np. podczas jazdy na nartach
  2. b) opłacenie wydłużonego pobytu wraz z jedzeniem, jeśli zostanie na Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich nałożona kwarantanna (w końcu Covid-19 nie odpuszcza)
  3. c) zwrot kosztów zakupu biletu na imprezę kulturalną lub sportową

Zapewnij sobie i swojej rodzinie beztroskie ferie zimowe z ubezpieczeniem i daj się ponieść zabawie.

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj