Karta PKO Junior to wygodne i bezpieczne narzędzie płatnicze dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych użytkowników. Karta ta umożliwia dzieciom poniżej 13. roku życia bezpieczne płatności bezgotówkowe i wypłaty gotówki z bankomatów.

BEZPIECZEŃSTWO

Karta PKO Junior została przygotowana tak, aby używanie jej przez dzieci było całkowicie bezpieczne. Karta może być aktywowana tylko przez rodzica, który nadaje kod PIN w usłudze bankowości internetowej iPKO w aplikacji rodzica.

Nowoczesny i kolorowy projekt graficzny to dopełnienie zalet Karty PKO Junior.

KARTA PKO JUNIOR ZAPEWNIA RODZICOM:

 • kontrolę nad środkami na karcie i możliwość decydowania o wysokości kwoty zasilenia
 • monitorowanie stanu wykorzystania i przeznaczenia środków – rodzic ma wgląd do salda i historii rachunku karty
 • zarządzanie limitami dziennych i miesięcznych wydatków i wypłat gotówki z bankomatów
 • zarządzanie odrębnym dziennym limitem transakcji internetowych (od 1 lipca 2017 roku); domyślny dzienny limit internetowy dla kart PKO Junior, równy jest dziennemu limitowi transkacji płatniczych; dzienny limit internetowy dla kart PKO Junior nie może przekroczyć maksymalnego dziennego limitu internetowego, wynoszącego 4 000 zł
 • decydowanie o podziale środków na płatności w sklepach, w internecie i wypłaty gotówki z bankomatów
 • możliwość natychmiastowej zmiany kodu PIN i zastrzeżenia karty w usłudze bankowości mobilnej iPKO w aplikacji rodzica,
 • dowolny wybór sposobu zasilenia karty – za pomocą przelewu internetowego w serwisie iPKO lub z serwisów transakcyjnych innych banków, bądź wpłaty w placówce
 • możliwość zmiany właściciela karty (klient może posiadać do 12 kart przedpłaconych PKO Junior, a do jednego rachunku karty mogą być przypisane maksymalnie trzy karty).

KARTA PKO JUNIOR UMOŻLIWIA DZIECIOM:

 • bezpieczne płatności bezgotówkowe i wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce (wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego są darmowe)  i za granicą – o kwocie zasilenia i wysokości dziennego i miesięcznego limitu wypływu środków decyduje rodzic, a płatności zbliżeniowe bez użycia kodu PIN są ograniczone do kwoty 30 zł
 • bezpieczne transakcje internetowe
 • podgląd stanu środków na rachunku karty w usłudze bankowości elektronicznej junior.pkobp.pl (o udostępnieniu dziecku tej opcji decyduje rodzic)

Karta PKO Junior jest powiązana z ofertą PKO Junior. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

 

Dla kogo?

Karta PKO Junior jest dedykowana rodzicom i dzieciom poniżej 13. roku życia. Została zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej przez najmłodszych użytkowników było jak najbardziej bezpieczne. Właścicielem karty jest rodzic, który nadzoruje użytkowanie karty przez dziecko poprzez Aplikację Rodzica w usłudze bankowości elektronicznej iPKO. Karta PKO Junior może być używana przez każdego Klienta PKO Banku Polskiego, posiadającego rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz dostęp do usługi bankowości elektronicznej iPKO.

Aktywacja karty
Nadanie lub zmiana PIN-u
Utrata karty
Okres ważności i wykup środków
Jak zasilić Kartę PKO Junior

Karta PKO Junior to:

 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów PKO Banku Polskiego
 • darmowe płatności w punktach handlowo-usługowych i w Internecie
 • bezpieczne płatności bezgotówkowe na całym świecie

Opłaty związane z obsługą Karty PKO Junior

 

Karta PKO Junior jest dostępna w oddziałach Banku dla wszystkich Klientów posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim i dostęp do usługi bankowości elektronicznej (iPKO).