Odbierz 300 zł w prezencie

Zamów Przejrzystą kartę kredytową do 15 maja 2023 r., spełnij warunki promocji i odbierz kody Allegro o wartości 300 zł.

Sprawdź szczegóły

Zamów Przejrzystą kartę kredytową i zyskaj

Przejrzyste zasady

Do 55 dni wolnych od odsetek od płatności bezgotówkowych1

Wygoda

Możesz korzystać z automatycznej spłaty wykorzystanego limitu

Jedna karta kredytowa, różne sposoby płatności

Możesz płacić telefonem z aplikacją IKO lub z Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay i SwatchPAY!

Limit rozłożony na raty

Rozłóż płatność na 6, 9 lub 12 rat i korzystaj z pozostałego limitu

Kontrola

Wiesz kiedy i ile spłacać – co miesiąc otrzymasz przypomnienie SMS

Dodatkowe pieniądze

Szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy, na realizację Twoich celów

Jakie są najważniejsze opłaty?

Opłata roczna za obsługę Przejrzystej karty kredytowej

opłata roczna (za każdy rozpoczęty 12-miesięczny okres ważności karty w zależności od średniomiesięcznej wartości operacji)

min. średniomiesięczna wartość operacji

60 zł

do 500 zł

30 zł

od 500 zł

0 zł

od 600 zł

Ubezpieczenie

Miesięcznie płacę 0,13% kwoty wykorzystanej na karcie
Jeśli w dniu rozliczenia zadłużenie na mojej karcie wynosi 1 000 zł, koszt ubezpieczenia spłaty kredytu to 1,30 zł. Ubezpieczenie na Życie dla Posiadaczy Kart Kredytowych PKO może zabezpieczyć moich bliskich przed odziedziczeniem zadłużenia z karty kredytowej.

Opłata za wypłatę z bankomatu

Płacę 4% wypłaconej gotówki, nie mniej niż 10 zł
Korzystanie z karty kredytowej w bankomacie jest droższe niż dla karty debetowej – dlatego wypłacam gotówkę tylko w sytuacjach awaryjnych.

Odsetki

Jeżeli nie spłacę kredytu z karty, zapłacę 1,56% odsetek miesięcznie (ta kwota wynika z aktualnego poziomu oprocentowania – 18,75% w skali roku). Oznacza to, że za każde wydane kartą 1 000 zł, z których chcę skorzystać po dniu spłaty, miesięcznie zapłacę maksymalnie 15,63 zł odsetek.

 

 

Od 1 czerwca 2023 r. zmieniamy regulaminy i cennik, który dodatkowo zyskuje nową, prostszą formę.
Więcej o tym, co i dlaczego zmieniamy znajdziesz na pkobp.pl/zmiany2023

 

Poznaj bliżej Przejrzystą kartę kredytową

 

Masz pytania o naszą ofertę? Umów się online na rozmowę z doradcą

Możesz wybrać: wideorozmowę, telefon lub spotkanie w oddziale. Więcej o usłudze

Umów się online

 

 

FAQ

Jak działa karta kredytowa?

Za pomocą karty kredytowej można robić zakupy w sklepach i punktach usługowych (przy kwocie do 100 zł zapłacimy zbliżeniowo bez potwierdzania kodem PIN) oraz w internecie.

Rozliczenie płatności kartą kredytową odbywa się w miesięcznych cyklach rozliczeniowych. Po zamknięciu cyklu, posiadacz karty ma 24 dni na uregulowanie zadłużenia wynikającego z transakcji dokonanych kartą. Jeśli ureguluje je w tym terminie w całości - nie płaci odsetek od kredytu za dokonane transakcje bezgotówkowe. Jeśli zdecyduje się na spłatę części zadłużenia (minimalna wymagana kwota spłaty zadłużenia wynosi tylko 4 proc. - min. 50 zł) wtedy naliczane są odsetki od wykorzystanego limitu kredytowego. Od transakcji gotówkowych odsetki naliczane są zawsze, bez względu czy nastąpiła spłata całości zadłużenia. Zadłużenie można spłacić w IKO lub  IPKO (dostępne w ramach usługi bankowości elektronicznej), przelewem, wpłacając gotówkę w placówce PKO Banku Polskiego, innych bankach lub na poczcie. Można również skorzystać z automatycznej spłaty zadłużenia (usługa polegająca na automatycznym pobraniu środków na spłatę zadłużenia z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego w PKO Banku Polskim).

Karta kredytowa a debetowa – czym się różnią?

Karta debetowa służy do korzystania z Twoich własnych środków, które zgromadziłeś na koncie bankowym. Możesz nią wypłacać gotówkę z bankomatu, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Karta kredytowa jest wydawana klientom, którym bank przyzna limit kredytowy w oparciu o dane podane m.in. na  wniosku o  wydanie karty kredytowej. Nie musisz posiadać konta w banku. Płacąc kartą kredytową, korzystasz z pieniędzy banku. Zanim bank przyzna Ci kartę, musi zbadać Twoją zdolność kredytową, aby określić czy i ile zadłużenia jesteś w stanie spłacić. Dopiero wtedy przyzna Ci limit, do wysokości którego możesz co miesiąc korzystać z karty. Zaletą karty kredytowej jest to, że możesz ją spłacić nawet prawie 2 miesiące po dokonaniu transakcji.

Czy kartą kredytową można wypłacać gotówkę z bankomatów?

Jak spłacić wykorzystany limit kredytowy na karcie?

Na czym polega usługa autospłaty?

Jak włączyć autospłatę?

Gdzie mogę sprawdzić dzień spłaty oraz wysokość swojego zadłużenia?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,92% całkowita kwota kredytu 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 11 260,48 zł oprocentowanie zmienne 18,75%/rok, całkowity koszt kredytu 1 260,48 zł (w tym: opłata za obsługę karty kredytowej 60 zł, odsetki 1 044,48 zł, obligatoryjne ubezpieczenie na życie 156 zł), 12 miesięcznych rat równych po 938,37 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2022 na reprezentatywnym przykładzie. Do obliczenia powyższych parametrów przyjęto, że limit w wysokości 10 000 zł został wykorzystany jednorazowo w całości poprzez dokonanie transakcji bezgotówkowej (z wyłączeniem polecenia przelewu, polecenia przelewu wewnętrznego i transakcji dokonanych w punktach oznaczonych jako kasyna gry, salony gier, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory) w miesiącu, w którym Klient ją otrzymał.

 

 

1 Gdy spłacisz całe zadłużenie w terminie spłaty karty kredytowej

2 Jeśli w dzień rozliczenia wykorzystany limit na Twojej karcie wynosi 1 000 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu kosztuje 1,30 zł. Zabezpieczysz swoich bliskich przed odziedziczeniem zadłużenia z karty kredytowej, dzięki Ubezpieczeniu na Życie dla osób z Kartami Kredytowymi PKO.