Jak rozliczać się na wspólnych wakacjach?

21.09.2023

Wakacje z przyjaciółmi lub rodziną to doskonała okazja, aby spędzić czas razem! Wspomnienia na pewno zostaną z Tobą na długo. Podczas podróży często pojawia się jednak pytanie, jak w prosty sposób rozliczać wspólne wydatki np. za nocleg, paliwo czy wyżywienie.

Liczenie gotówki i szukanie bankomatów może kosztować nas dużo czasu i energii. Na szczęście dzięki przelewom na telefon BLIK możemy błyskawicznie przekazywać sobie nawzajem pieniądze i zapomnieć o sprawie.

Przelew na telefon BLIK - szybka i wygodna metoda płatności

BLIK to nowoczesne rozwiązanie, z którym szybko i bezpiecznie płacisz oraz przesyłasz pieniądze. Dzięki temu nie musisz nosić przy sobie gotówki ani korzystać z kart płatniczych. Aby rozliczyć się z innymi, wybierz płatność na telefon, a następnie:

  1. Wprowadź nazwę odbiorcy – to nie musi być pełne imię i nazwisko, wystarczy np. Maciek
  2. Podaj numer telefonu odbiorcy
  3. Wpisz wybraną przez siebie kwotę
  4. Zatwierdź przelew i gotowe! Pieniądze od razu znajdą się na koncie wskazanej przez Ciebie osoby.

Płatność BLIK to proste i wygodne rozwiązanie na rozliczanie wspólnych wydatków. Pamiętaj, że obie osoby muszą mieć aplikację bankową na swoim telefonie i aktywne płatności BLIK.

Jak rozliczać wydatki za noclegi i zakupy?

Na wspólnych wakacjach często dzielimy się wydatkami za noclegi, atrakcje i zakupy. Przelew na telefon BLIK pozwala nam zrobić to szybko i prosto. Wystarczy, że jedna z osób zapłaci całą kwotę, a towarzysze wyjazdu przeleją jej swoją część BLIKIEM.

Przelewy na telefon BLIK sprawdzą się nie tylko w restauracjach lub na wakacjach, ale też w każdej sytuacji, w której wspólna płatność byłaby problemem. W wakacyjnych sytuacjach sprawdzają się wszystkie atuty BLIKA:
  • Przelew trwa kilka sekund – od razu mamy pewność, że wszyscy uregulowali swoją część
  • Nie trzeba znać ani zapisywać numeru konta – wystarczy numer telefonu
  • Nie musisz znać pełnych danych odbiorców – wystarczy np. imię
  • Osoba, która płaci za rachunek, od razu, jeszcze np. w restauracji, widzi od kogo otrzymała zwrot, a komu mu się jeszcze przypomnieć

Z BLIKIEM oszczędzisz sobie stresu

Wspólne wakacje ze znajomymi lub rodziną to świetna okazja do spędzenia czasu z bliskimi. Wspólne kolacje, wyjścia, koncerty – wzajemne rozliczenia z przelewem na telefon BLIK zrobisz to wygodnie i bez problemów.

A jeśli na wyjeździe zabraknie Ci pieniędzy, możesz poprosić o szybki przelew rodziców lub znajomych. Z BLIKIEM dotrą na Twoje konto w kilka sekund. Aby podróż stała się jeszcze przyjemniejsza, warto na bieżąco korzystać z przelewu na telefon BLIK.