Jak wygodnie rozliczyć wspólny rachunek w restauracji?

21.09.2023
Udany wieczór z przyjaciółmi w restauracji, a potem... kłopot z podziałem rachunku na kilka części. To częsta sytuacja, która zwykle wprowadza niemałe zamieszanie. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak przelew na telefon BLIK, rozliczysz wspólny rachunek łatwiej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Szybkie i proste dzielenie rachunku w restauracji z BLIKIEM

Z pewnością znasz sytuację, w której kelner przynosi rachunek i nadchodzi moment zapłaty za wspólne zamówienie. Nie zawsze restauracja zgadza się na to, aby każdy zapłacił za siebie kartą. Co wtedy?

Jedna osoba może wyłożyć pieniądze za wszystkich, pozostali rozliczają się w gotówce albo robią przelew.

Aktualnie mamy dostęp do rozwiązań, dzięki którym płatność za wspólny rachunek trwa chwilę i jest bardzo łatwy i wygodny. Przelew na telefon BLIK to świetne rozwiązanie, jeśli mamy o rozliczenia wspólny rachunek w restauracji! Dzięki niemu możemy cieszyć się wspólnym posiłkiem i towarzystwem bliskich osób – koniec z zamartwianiem się o płatność!

Jak działa dzielenie rachunku z użyciem BLIKA?

Dzielenie rachunku za pomocą BLIKA jest bardzo proste. Wystarczy, że każda osoba przy stoliku w restauracji ma telefon z aplikacją bankową i aktywowane przelewy na telefon BLIK. Gdy kelner przyniesie rachunek:

  • Jedna osoba płaci całą kwotę
  • Reszta uczestników przelewają jej pieniądze na konto, korzystając z BLIKA

To szybkie i intuicyjne rozwiązanie, które nie wymaga korzystania z gotówki. Każdy może spłacić swoją część rachunku w zaledwie kilka sekund, co znacznie przyspiesza cały proces rozliczania się.

Przelew BLIK w trzech krokach
  1. W aplikacji IKO wybierz Płatności Przelew na telefon Nowy przelew.
  2. Wpisz numer telefonu osoby, której przesyłasz pieniądze i uzupełnij pozostałe pola.
  3. Potwierdź przelew i gotowe!

Co zyskujesz, korzystając z BLIKA przy rozliczaniu wspólnych kosztów?

  • Nie musisz nosić ze sobą gotówki
  • Pieniądze trafią na konto drugiej osoby w kilka sekund
  • Nie musisz znać numeru konta, ani nawet nazwiska odbiorcy – wystarczy numer telefonu
  • Swoją część wspólnego rachunku możesz przelać w dowolnym momencie – nawet w weekend

Kiedy jeszcze przyda Ci się BLIK?

Płatności BLIKIEM przydają się także w wielu innych sytuacjach, w których chcesz szybko przelać pieniądze drugiej osobie.

Składka na prezent urodzinowy, zakupy na wspólny wyjazd czy rozliczenie kosztów biletów na koncert – przelew na telefon BLIK ułatwia te wszystkie czynności. Płatności BLIK to także świetna alternatywa, jeśli wolisz płacić w sklepie bez użycia gotówki czy karty.

Dzięki przelewom na telefon BLIK rozliczanie rachunku w restauracji stało się proste i szybkie. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala po prostu cieszyć się wspólnymi chwilami z przyjaciółmi. Nic nie przesłoni radości z bycia razem, nawet moment rozliczenia rachunku!

Dodatkowo BLIK ma wiele innych zalet, przede wszystkim elastyczność. Jednym słowem – to świetne narzędzie do zarządzania finansami na co dzień. Jeśli szukasz wygodnego i szybkiego sposobu na rozliczenie kosztów, przelew na telefon BLIK jest idealnym rozwiązaniem.